Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Valójában mennyit ér az iPhone X?

Valójában mennyit ér az iPhone X?

Figyelt kérdés
Most majdnem 500ezer dr szerintem egyáltalán nem ér ennyit. Mennyi lehetne az igazi ára? Ha nem lenne túlárazott.
2018. aug. 8. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Erre nem lehet válaszolni, mivel nincs olyan, hogy "igazi ár".

Vagy az előállítási árra + anyagköltségre gondolsz? Az nem lesz reális ár, hiszen anyagköltségen semmit nem kapsz meg, legfeljebb akkor, ha te magad szereled össze.

Arról már lenne értelme, hogy ha hasonló árképzést alkalmaznának, mint a konkurencia, akkor mennyibe kerülne, de ezt meg nehéz lenne kiszámolni, hiszen pl. a Xiaomi piaci adataiba sem látunk bele.

Bár az hasonló képességű és minőségű konkurens termékek ára jó kiindulási alap lehet.

2018. aug. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Minden annyit ér, amennyit adnak érte. Ezt így nehéz megmondani, de ennyi erővel a Gucci, Louis Vuitton, Prada, meg ezek a cuccok sem érnek annyit, hogyha csak az előállítási költséget nézed. Nyilván a márkát kell megfizetni. Egyébként olyan 100.000-ből állítják össze kb.

17/F

2018. aug. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Apple, nagyon túl van árazva, de hibás felfogás az anyagárat figyelembevenni.

Ott van még a fejlesztés (több évnyi munka, próbagyártás, tesztek), összeszerelés, a világon is párját ritkító 27% ÁFA, az 1 dollár = 1 euró váltás, szállítás stb...

Az ár 1/3 része nem is az Apple fel vándorol.

2018. aug. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hol láttad te majdnem 500 ezerért? Mert nagyon kíváncsi vagyok rá, linkeld már be.
2018. aug. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
15 centi, ami szinte 20, az meg már majdnem 30 :)
2018. aug. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire volt valós cikk, régen olvastam, de kb dupla annyiba kerül egy iphone mint amibe mindenestül került az applenek.

Persze nehogy azt hidd, hogy máshol ez nem így van :D (néhány kivételt leszámítva)

2018. aug. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Apple termék Szóval 0 Ft ot
2018. aug. 12. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!