Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Power bank tulajok vagy...

Power bank tulajok vagy szakértők egy kérdést szeretnék feltenni,10 000 mlamperes power bankkal hányszor lehet feltölteni egy 3000mlamperes akumulátort, az enyém csak egyszer tudja?

Figyelt kérdés

2018. aug. 11. 07:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

2-szer minimum.


Ocó kínai power bank? Mert akkor az jó, ha 5000 mAh-t tud valójában.

2018. aug. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi az a "mlamper", de a mAh töltésmennyiség fogalma nem tartalmazza a feszültség paraméterét, ezért az sem mindegy, hány V-os akkuról van szó.

Csak sejteni lehet, hogy 3,7 V-os akkuról töltesz 3,7 V névleges feszültségű akkut, ahol közben van még egy 5 V-os konverzió is, de mivel végül azonos szintre térünk vissza, ezért az Ah-kapacitás értéke egymással összevethető, ebben az esetben.

Csak a hő formájában elszálló veszteségekkel kell számolni (cellákat és elektronikát is beleértve).

Veszteségnek az viszont túl sok, amit "megfogalmaztál".


"...az enyém csak egyszer tudja?"


Ezt már ne tőlem kérdezd, neked kell tudni.

2018. aug. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A valóság az hogy a gyártók hazudnak a kapacitásokkal,nem is keveset. Simán ráírják a dupláját vagy még többet ,mint amennyi a valóság. Egy 10ezer mah-ás powerbanknak fel kellene töltenie 2x a 3ezres akkut.De nincs meg 10ezer mah az biztos. Eleve használt kiberhelt laptopakkukat szerelnek ezekbe hogy olcsó legyen.
2018. aug. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Most miért kell fikázni,sietve írtam a kérdést és még a helyesírás ellenörző is be van kapcsolva,helyezem írta a szavakat
2018. aug. 11. 08:06
 5/18 anonim ***** válasza:
2018. aug. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nagyon siethettél, ha nem volt fél perced helyesen leírni a szavakat. Gondolom életek múlnak a válaszon.


Tök szánalmas ez a szabadkozásod, néhány gombnyomás lenne kikapcsolni az idióta helyesírásellenőrzőt.

Inkább írtad volna, hogy szarsz bele, mert igénytelen vagy. Az még igaz is lett volna.

2018. aug. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A töltés veszteséggel jár úgyhogy ha a PB tegyük fel, hogy 10 ezer mAh, az akksi 3000 mAh függ a használt usb kábel hosszától az mind a ket akksi melegedésétől mivel az is energiaveszteség, teljes töltötséget a legjobb esetben is max 2x érsz el de ha a gyártó egy 5 ezer mAh PB-ra ráirja, hogy 10 ezer mAh akkor meg jó ha egyszer.
2018. aug. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Tudom,tudom,de már kikapcsoltam és még mindig csinálja.Ha ilyen okos vagy segíthetnél,mi lehet vele?
2018. aug. 11. 08:35
 9/18 anonim ***** válasza:
44%
Nincs vele semmi. Erre képes.
2018. aug. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Ypszilon1980 ***** válasza:

Egyszer maximum, 0-100-ig.

Sok a veszteség és attól is függ, hogy mekkora a folyamatos terhelés.

Nekem volt egy 8000es, 1x nem tudtad feltölteni vele a 2600-as akksit. Szétszedtem, hogy megnézzem mi van benne, 2db 4000-es akksi párhuzamosan, szóval stimmel. Sajnos a fetek benne sokat fogyasztanak, ez is belejátszik ebbe.

2018. aug. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!