Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Használt iPhone letiltásából...

Használt iPhone letiltásából kinek lehet baja?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy van egy használt iPhone készülék amit letiltanak mert az előző tulaj nem fizette a részleteit. Ebből a vásárlónak lehet baja jogilag? Illetve így továbbértékesíthető-e a készülék alkatrész áron?

2018. aug. 20. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha egy keszulek nem lett kifizitve akkor az meg a szolgaltato tulajdona ,szoval nem szabadna eladni. Letiltott telefont maximum otthon tudsz filmezesre/jatekra/zenehallgatasra hasznalni. Bajod akkor lehet belole ,ha akitol vetted bizonyitani tudja ,hogy tisztaban voltal azzal,hogy nincs kifizetve (bar ettol neki jobb nem lesz). Mivel a telefon a szolgaltatoe nem adhatnad tovabb alkatresz aron sem.
2018. aug. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a teló véletlenül nem azért lett letiltva mert nem fizette, hanem pl. lopottnak jelentette hogy a biztosító kifizesse, akkor akár komoly probléma is lehet belőle ha valamilyen úton-módon a rendőrség tudomást szerez a kis alkatrész kiárusításról.

Engem vittek már be hajnal 3 órakor ilyen miatt a rendőrök, mert balfax volt az illető. Hogy biztosra menjen a biztosításával, azt jelentette hogy kirabolták, elvették a telóját.

Azt is tudni kell, hogy a letiltott készülék, az nem üzemképtelen, ugyanúgy bejelentkezik a gsm hálózatokra mint előtte, ugyanúgy be szeretne regisztrálni a hálózatra az adataival. Csak annyi a különbség, hogy a hálózat vissza fogja utasítani hogy a szolgáltatások elérhetőek legyenek amire a sim jogosít.

De ettől függetlenül a hálózat ugyanúgy megkap minden infót mint egy nem letiltott készülék esetén.

Szóval én beledugtam a simem, bekapcsoltam, kiírta hogy nincs elérhető hálózat. De ezzel a lendülettel a sim adataim szépen elküldte este 11-kor, hajnal 3-kor rám is törték az ajtót.

A sztorihoz csak annyi tartozik hozzá, hogy ilyenkor nem kedvesek veled a rendőrök, és csak azt hallják meg amit akarnak. És ha azt akarják hallani hogy te vagy a hunyó, akkor elég nehéz meggyőzni őket bármi másról.

Szóval ha nyitott szájjal szaladgálsz a fa$zerdőben, akkor előbb-utóbb beleszaladhatsz valamibe.

2018. aug. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kerdes a fizeteselmaradas miatt letiltott keszulekrol szolt ,nem lopott keszulekrol.
2018. aug. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!