Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefonom ( Android, DooGee...

A telefonom ( Android, DooGee X5Pro ) 1-2 napja összevissza mutatja a töltöttséget, sokszor kikapcsol, használhatatlan. Ez akku vagy telefon hiba lehet?

Figyelt kérdés

Az elmúlt napokban a fent irt androidos DooGee x5 Pro-om teljesen meghülyült, megbizhatatlan lett. A töltöttség egyik pillanatról a másikra lecsökken illetve van hogy több lesz. Leirok néhány konkrét példát.

1. 70% körül kikapcsolom a telefont és ráteszem töltőre...amint elkezdi tölteni, nem onnan folytatja, hanem kiir pl 2%-ot és onnan nagyon lassan megy felfele.

2. Az előbbi szituban leveszem tegyük fel 30%-nál, nem kapcsolom be, csak kihúztam a töltőről...visszadugom és már 85%-ot ir ki.

3. Elvileg van benne 60% körül és egyszer csak kikapcsol és nem lehet visszakapcsolni, mert 1% sincs már benne.

4. Ha esetleg birja 30%-ig, akkor onnantól ugy merül egyesével mintha normál tempóban számolnék vissza és kész, kampó...megint 0%.


Néztem hozzá gyári aksit, 4ezer Ft-ért már veszek hozzá újat, csak az a kérdés hogy egyáltalán miben keresendő a hiba, mert ha a telefon vagy a rendszer a hibás akkor feleslegesen nem rendelek hozzá.

Köszi előre is a választ!



2018. aug. 22. 10:04
 1/7 A kérdező kommentje:
Az lemaradt hogy a telefon 3 hónap híján 2 éves, lehet hogy ennyi idő pont elég egy akksi elhasználódásához?!
2018. aug. 22. 10:11
 2/7 anonim ***** válasza:
Igazából megválaszoltad a kérdésed, az a probléma, hogy DooGee
2018. aug. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ez az olcsó húsnak híg a leve tipikus esete. Nem érdemes olcsó kínai noname készülékeket venni, ugyanúgy, mint 2-3 százezres csúcskészülékeket sem. Ha ebben az árkategóriában gondolkodsz, vegyél inkább egy ilyent:


[link]


Nem egy csúcskészülék, de bevált márka, megbízható minőség, precíz összeszerelés. (nekem már 5 Motom volt az évtizedek alatt, így tapasztalatból mondom). Az alap dolgok simán futnak rajta, és szerintem 3 évig semmi gixer nem lesz vele.

2018. aug. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, és amit most használok igen intenzíven 3 éve, annak az akksijának is az eredeti kapacitásának több, mint 90, de inkább 95%-a is megvan még.
2018. aug. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem teljesen oké volt a telefon ezidő alatt, amikor vettem 35ezer volt, 1Forinttal sem költöttem volna többet telefonra. Nemigazán izgat az okostelefonok világa, ha csere is lenne...ennél többet úgy sem szánnék rá. Az előbb belinkelt Motorola Moto E4 ránézésre ugyanazt tudja, végső esetben nem is lenne rossz választás.
2018. aug. 22. 10:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Haverom vett egy Google Pixel 2 XL telefont, és arra használja, amire általam fentebb linkelt 30ezer forintos Moto is tökéletesen megfelel. Szerintem feleslegesen elcseszett cirka 200ezer forintot...
2018. aug. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tönkrement az akku, de valószínű, hogy más is tönkre fog menni egy időn belül, a Doogee megbízhatatlan.
2018. aug. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!