Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone tulajok! Szerintetek...

IPhone tulajok! Szerintetek cserélnem kell az akkumulátort?

Figyelt kérdés

A napokban vásároltam egy 7-es iPhone-t (11.4.1) használtan, GSM üzletből. Másfél éves, hibátlanul működik viszont nem tudom, hogy normális-e az, hogy ennyire hamar merül.

Azt tudom, hogy az iPhone hírhedt a gyenge akkumulátorairól, nem is várom egy használt telefontól, hogy másfél napig a töltő közelébe se kerüljön viszont ma reggelre kicsit besokalltam. Két napig nem voltam itthon, nem is volt SIM kártyám hozzá így addig feltöltve, kikapcsolva pihent. Az este 10-kor lehúztam a töltőről 87%-on, és ma hajnalba fél 5-kor mikor ránéztem már csak 46%-on volt. Az alacsony töltöttségű mód be volt lőve, más semmi nem volt bekapcsolva (wi-fi, mobilnet, Bluetooth stb).

Az eladó egyébként mondta is, hogy vállal rá garanciát nekem, bármi baja van nyugodtan vigyem vissza, de az akkumulátorral nem tud mit kezdeni. Azt mondta ez amolyan iPhone betegség, hiába neki is egy Plus van elég gyatra.

Eddig egy régi iPhone 4S-em volt, az is lemerült hamar ha nyomkodtam, de ha nem használtam akkor ennyit azért nem esett, szóval nem értek ezekhez az újabb modellekhez, nem tudom mi fér bele és mi nem. Szerintetek mi lehet a probléma?

Az akku kapacitása egyébként 86%-ot mutat.



2018. aug. 29. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézd meg, mi meríti le, lehet hogy valami app. Az meg hülyeség, hogy az iPhone-ok akkuja gyenge lenne, nekem 2 napot elmegy miközben a 4000mAh-s androidos telefont naponta töltenem kellett, ugyanolyan használat mellett.

Ha tényleg rossz az akku, akkor 10.000 forintért kicserélik neked hivatalos gyári szervizben.

[link]

2018. aug. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom milyen app meríthetné így le, most már kilövök mindent miután bezártam, hogy ne legyen benne.


Egyébként az úgy ártalmas a telefonnak ha minden este kikapcsolnám és reggel pedig be? Mert így nem kellene annyit töltögetni.

2018. aug. 29. 15:19
 3/3 anonim ***** válasza:

A 86% még nem olyan rossz, bár 1,5 év alatt nem is jó.


Wifi, mobilnet, bluetooth kikapcsolása önmagában nem sokat segít rajta, ezek annyira minimálisat fogyasztanak, hogy a folyamatos ki-be kapcsolgatás lehet, hogy többet fogyaszt. Ugyanúgy az alkalmazások folyamatos kilövögetésének sincs semmi értelme, mert ami cache-be volt, és használni szeretné, úgyis betölti (+energia), amire meg nincs szükség, az meg nem fut (0 erergia) ha be van töltve, ha nem (jó, ez most nem volt teljesen szakszerű, lényeg, hogy a memóriakezelést nyugodtan rábízhatod az oprendszerre, jól csinálja).


Ha elszabadult app csinálja, azt egy újraindítás megoldja, és ez nem fordul elő sűrűn. Alacsony töltöttségű módban nem szinkronizál, kikapcsolja a push üzeneteteket is, szóval ez sem.. Ilyen esetekben, amikor valami úgy fogyaszt energiát, hogy „hajtja” az eszközt, némi nem normális melegedés is tapasztalható. Ha nincs, akkor nem ez a baj.


Én cseréltetnék aksit, és ha úgy sem jó, akkor vidd vissza.

2018. aug. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!