Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Androidos telefonra van...

Androidos telefonra van virtualbox vagy hasonló program?

Figyelt kérdés
Szeretnék a telefonomra virtual boxot telepíteni, de a népszerű virtualizációs programok közül egyet sem találtam androidra. Sem virtualbox sem vmware sem kvm sem virtual pc. Valaki tud ilyen programot?

2018. szept. 4. 01:37
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
10-es! Köszi a választ ez egy elég jó alternatívának tűnik. Az akkumulátor annyira nem probléma, mert szinte mindig nálam van a 2 20000-es power bankom amiket általában úgy viszek el magammal, hogy teljesen fel vannak töltve.
2018. szept. 4. 07:44
 12/20 anonim ***** válasza:

Kérdező: egy laptoppal jobban járnál, de ha arra adnád a fejed, akkor az Intel Atom-al szerelteket messze menően kerüld el (egyszerűen arra pont nem alkalmas).

Virtualbox meg nem okostelefonra való, hanem egyszerűen PC-re. Ha meg lemented OVA-ban, akkor azt, egyszerűen mentsd le egy Pendrive-re.

Ha mégsem akarsz egy laptoppal pluszban járkálni, akkor távoli asztal kapcsolatot hozz össze az otthoni PC-d és a mobilod között.

2018. szept. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
A laptopot nem vihetem mindenhova magammal, az itthoni számítógép pedig így is sokat jár itthon ezért is igyekeztem valahogy a mobiltelefonos megoldást találni, de ezek szerint használható alternatíva még nincs telefonra.
2018. szept. 4. 08:06
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges lehetne futtatni rajta csak túl lassú.

Pld. itt az első snapdragonos laptop.

Telefonon linux?

[link]

A legtöbb rootolt telefonra van.

Rootolt telefonon egy kicsit jobb sebeséget lehet elérni,de nem sokkal.

Damn Small Linux az egyedüli ami egész gyorsan betőlt.

Nekem a telefonomban Snapdragon 650 van.

Ha laptopot veszel az messze fényévekkel jobb.

Pld én használt laptopot vettem Lenovo Thinkpad x230 59000Ft

[link]


A legjobb megoldás a felhőben futtatni,vagy esetleg otthoni pc-t úgy beállítani.

2018. szept. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg szervereket akarsz futtatni a telefonodonakkor ott a Servers Ultimate (rootolt cuccon megy minden funkciója: Caddy, CVS, DC Hub, DHCP, UPnP, DNS, DDNS, eDonkey, Email (POP3 / SMTP), FTP Proxy, FTP, FTPS, FTPES, Flash Policy, Git, Gopher, HTTP Snoop, ICAP, IRC Bot, IRC, ISCSI, Icecast, Lighttpd, LPD, Load Balancer, MQTT, Memcached, MongoDB, MySQL, NFS, Node.js, NTP, NZB Client, Napster, Nginx, PHP, PXE, Port Forwarder, RTMP, Remote Control, Rsync, SIP, SMB/CIFS, SMPP, SMS, Socks, SFTP, SSH, Server Monitor, Styx, Syslog, TFTP, Telnet, Time, Torrent Client, Torrent Tracker, Trigger, USB/IP, Unison, UPnP Port Mapper, VNC, VPN, Wake On Lan, Web, WebDAV, WebSocket, X11, XMPP)
2018. szept. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
2018. szept. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Telefonra más, PC-re való rendszert? Nem árt még tanulni azt az informatikát.


Már ott bukik a dolog, hogy az egyik X86, míg a másik ARM architektúrát használ, a kettő között pedig hatalmas eltérések vannak sok szempontból. Van köztük átjárás, de nagy a teljesítményveszteség, ráadásul a telefon hardvere bőven kevés még magának a rendszernek is, hát még ha programokat is futtatnál rajtuk. Mi több, még akkor sem elég, ha nem fut még mellette az Android is. Persze vannak olyan X86-os rendszerek, amik már megelégszenek a hardverrel, de ez Windows oldalán a 98-ig tart, Linux esetén meg nagyon minimális igényű disztribúció kell, ami már-már értelmetlenné teszi az egészet.


Két megoldás van, az egyik a távoli szerveren való futtatás, amit már előttem felvázoltak, a másik pedig a laptop, amit egyébként bárhová vihetsz magaddal, ha az adott helyen nem tiltják a használatát. 25-30e Ft-ért már kapsz mini ThinkPad-et (X200, X201...), ami egy operációs rendszernek bőven elég, ráadásul ha bírod tárhellyel, 128 operációs rendszert is tehetsz rá, egymás mellé.

2018. szept. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"A mobilom teljesítménye úgy 20× nagyobb, mint a számítógépemé. Egyéb kérdés?"

Van: Milyen telefonod van? (Vagy milyen számítógéped?)

2018. szept. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Távvezérlésre mely programokat/szolgáltatásokat ajánlanátok?
2018. szept. 4. 19:01
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Mar le se merem irni mert lehurrogsz hisz szamitastechnikat tanulsz.

A windows eseteben a beepitett remote desktop a leggyorsabb van android kliense.


Linux alatt teamviewer vagy vnc.

2018. szept. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!