Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nektek mi a véleményetek az...

Brandon41 kérdése:

Nektek mi a véleményetek az új iPhone-okról (ár, név újdonság)?

Figyelt kérdés
Szerintem elég hülye nevet kaptak, leginkább az iPhone xr,xs Max-ra gondolok,az árazásról had ne beszéljek, nagyon dúrva pedig szerintem semmi olyan nagy cucc nincs benne amiért érdemes lenne ennyi pénzt kiadni (főleg az 512gb verzióról beszélek).

2018. szept. 13. 16:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ár: Annak a célcsoportnak akinek szánták, nem drága. Nem a minimálbérért güriző embereknek szánták az iPhonet. Ennyi erővel a sport kocsik vagy luxus villák is tularazottak. Mégis van rájuk kereslet.

Elég nagy a piac, mindenki megtalálhatja a pénztárcájának és igényeinek megfelelő telefont.


Név: Felőlem fába szorult féregnek is hívhatnak egy készüléket, csak egy használati tárgy. Nem a neve alapján választok.


Újdonság: Eddig se hasznaltam ki teljesen a telefonomat.

Megjegyzem nem azért nem vettem/veszek iPhonet mert nem bírnám megfizetni, hanem egyszerűen nincs rá szükségem.

Telefonálásra, netezésre, zenehallgatásra, internet megosztásra, mobil fizetésre, egy honor is megteszi.

2018. szept. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%

Kicsit sem érdekel a neve :) Szerintem jó, mert nagyon máshova nem tudnak fejlődni, sőt ... kíváncsi vagyok, hogy mik lesznek a következő években, mert nekem kicsit furcsának tűnne egy Iphone 12 :D


Az árrol meg annyit, hogy drágának drága, de ez nem jeleneti azt, hogy rossz.


Ilyenkor mindig előjönnek azok a dolgok, hogy X és Y technológia már az Androidon is létezett szóval nem olyan nagy cucc, csak ezek az emberek azt felejtik el, hogy nem feltétlenűl olyan szinten voltak azok az dolgok.


Pl.: Az arcfelismerés is már létezett 2 éve, de rettenetes a volt :) Komolyan ... soha sem használnál, de az Iphone Xnél tök jól megoldották.


Szerintem nem lehet azt mondani az új Iphoneokra, hogy rosszak vagy túl drágák. Ez egy prémium kategória a lehető legmodernebb technológiákkal. Az lehet, hogy különféle kompromiszumokkal megveszel 500 euróért egy valamennyi ha hasonló kínai modelt, de nem ugyan az.


Meg persze nekem mint Mac felhasználó nagyon jó az integrált környezet. Ha levan némítva a telefonom a laptopomon is kijelzi ha hívnak. Amitt egyik készüléken leírok a többin is megtalálható stb... Ha emiatt plusz 10%ot kell fizetnem, de rengeteg fáradságot és időt megspórol, akkor én rendben vagyok vele.


"pedig szerintem semmi olyan nagy cucc nincs benne amiért érdemes lenne ennyi pénzt kiadni"


Igen, az átlag felhasználónak nincs. Az átlag felhasználónak tök mindegy milyen a képstabilizátór, hány mps vagy milyen ML van a képfeldolgozás mögött. Egy 5 éves telefonnal is jó képet lehet csinálni.


Meg az átlag felhasználónak nem kell az a gyorsaság, ami képes nagyobb erőforrás igényű játékokat vagy szerkesztőket futtatni. Pl.: Adobenak van Iphoneja appja...


Az átlag embernek nem kell ilyen, de van akinek igen és van rá pénze. Annak megéri. Neked nem, sőt nekem sem. Ha csak a tárhelyet nézzük én 32gbal dolgozok :) és még eddig nem ütköztem tárhely problémákba és nem spórolok a hellyel. Magyarul külömböző emberek, külömböző igények.


Szóval nem rosszak ezek a telefonok, csak sok embernek értelmetlenűl jók és drágák. Érdekes, a samsungokat nem szokták kritizálni....

2018. szept. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezekkel az új iPhone-okkal a gazdagabb réteget célozzák meg főként külföldön, persze belföldön is lesz kereslet rá felsőbb körökben.

Szóval nem a 150-200 ezer forintos havi keresetű embereknek szánják.

2018. szept. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

A neve az.. felőlem hívhatják akár Galealla-nak is.


Újdonság: nem is nagyon vártam ilyesmit. Az újdonságokat kétévente hozzák, az "S"-es szériák sokkal inkább hibajavítások, teljesítmény növelések, ráncfelvarrások, és lényegében ez meg is történt. Tisztességes iparosmunkák, semmi több. Újítás talán a watch-ban volt (ECG), és a Plus-okban a dual sim (ami persze nálunk nem működik) -> érdekes azonban, hogy a kínába szánt modellekbe két fizikai SIM is megy, tehát technológiailag az összesben megoldható lett volna.. ki érti ezt? :-) Nem mintha bármikor is szükségem lett volna két SIM kártyára, ezzel egyik gyártó sem „venne meg”.


Ami még tetszett (és persze bosszant is, hogy a korábbi modellek nem kapják meg szoftver frissítés formájában), hogy rájöttek, hogy a portré módot + a bokeh effektet nem csak két objektív meglétével lehet megoldani... Egy 6S-től felfelé teljesítménnyel bőven meg tudnák oldani, csak hát a piac... (grr).


Az ár. Hát az elég kemény, meg kell hagyni, de nem szabad elfelejteni, hogy az USA-ban a legolcsóbb modell 750USD (vagy, mert ugye náluk van bérleti konstrukció is, 37USD/hó). Ez nem olyan sok. A fennmaradó kb. 100e Ft-os dfit az alábbi tényezőknek köszönhetjük:


- legnagyobb köszönetet Magyarország Kormánya illeti a 27%-os ÁFA megteremtéséért, illetve a Ft/Euro árfolyam mostani állásáért

- aztán az EU következik, mert nincs vámmentes kereskedelem az EU és az Egyesült Államok között (vagy van? ezt nem tudom biztosan)

- az Apple-nek, aki szerint az USD/Font átváltás 1-1, az Euro-nál meg még rosszabb

- az Artisjusnak a szerzői jogi sarcért

2018. szept. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam csalódott tavaly sem, de éreztem, hogy kell még egy év mire kiforrott lesz ez az új vonal, idén ezt kifejezetten megkaptm, összességében nagyon elégedett vagyok.

Lenne ugyan olyan újjítás amire vágynék, de nekem többet érnek ezek az apró fejlesztések.


A név nekem oké.

Az ár meg megint olyan, hogy persze sokkal jobb lenne ha tized ennyiért megvehetném, meg tényleg sok, meg jó darabig nem engedhetem még meg magamnak, de nem értem ezt a kiborulást ami mindenhol megy.

Nem jótékonysági szervezet, nem kötelesek megfizethető áron adni, nem kell moralizálni, hogy megér-e ennyit, egyszerűen ha valakinek ez sok, nem veszi meg.

Nekem is sok, nem tudnám kifizetni, de nem kesergek rajta meg akadok ki, csak nem veszem meg, ennyi az egész. Nagyon éretlen dolognak tartom, ha valaki ebből csinál személyes problémát magának.

2018. szept. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
#14, Szerintem tavaly is S (ráncfelvarrás) év volt,csak 7s helyett 8-nak nevezték. Az idei év meg a tavalyi év ráncfelvarrása, ami meg az előző év ráncfelvarrása. Mert igazából tavaly is hasonló fejlesztések, javítások voltak (A11 bionic,kamera,vezeték nélküli töltés stb) mint idén.
2018. szept. 14. 21:04
 17/19 A kérdező kommentje:
Persze ha valaki megdobna egy új iphone-al, kipróbálnám, hogy milyen, aztán rájönnék hogy mik az ios hátrányai az androiddal szemben.
2018. szept. 14. 21:07
 18/19 bp1985 ***** válasza:
100%
Ezzel a kérdéssel az a baj, hogy két tábor összeugrasztasz. Nálunk x-et adtak cégesként, ugyanúgy dobozba van, mint amikor átvettem. Használom inkább a sajátomat, azzal nincs gond. Nagy forradalmiságot nem tudnak mutatni, mindig csak a kicsit jobb, kicsit gyorsabb dumával égetik az embereket. A benchmark, és egyéb tesztek rohadtul nem izgatnak, és nem is fognak. Ebbe a 3 telefonba sincs olyan, amit más nem tud.
2018. szept. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Az lehet, csak nem szándékosan.
2018. szept. 15. 09:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!