Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy tudom a telefonról a...

Hogy tudom a telefonról a fájlokat átmásolni a számítógépre?

Figyelt kérdés

Ez az új okostelefon (Xiaomi Redmi 4X) kifog rajtam.

Nincs benne memóriakártya, mivel 2 Sim van benne, így a belső tárolóra ment mindent.

Összekötöttem Usb kábellel a számítógéppel, előjön a menü a telefonon, mely szerint 3 lehetőség közül választhatok az USB kapcsolatnál:

1. töltés (ezzel nyilván semmire sem megyek)

2. fájlok átvitele (ha ezt kiválasztom, a számítógépen elindul az eszközbeállítás, ami aztán semmit nem csinál tovább ezután

3. fotók átvitele (a számítógépen végigmegy az eszközbeállítás, és megnyitja a telefont mint fényképezőgépet; de a videók nincsenek a fájlok között, csak fotók, és azok közül sem mindegyik- a telefonon ugyanis sokat albumhoz adtam és azokat nem jeleníti meg, mert azok már nincsenek a telefonon a Camera mappában.)

Amúgy a telefon is elég hülye- mivel sok fotó van rajta, azért találtam ki hogy a galériában albumokat hozok létre és így kategóriánként beletehetem a fényképeket, ugyanis így rendezetten lesznek és a Camera mappában már csak az a kevés fotó marad, amit nem adtam albumhoz. Eleinte jól is működött a dolog, de most elkezdte azt csinálni a telefon, hogy hiába adom hozzá a fotókat egy albumhoz, attól még ugyanúgy bent maradnak a Camera mappában is. De nem minden fotónál csinálja ezt, ezért elég zavaró, minden összevissza van már. Pl. kijelölök 50 fotót és hozzáadom őket albumhoz- ezek utána el is tűnnek a Camera részlegből. De mondjuk másik 30 fotó meg ott marad, pedig azokat is hozzáadtam már egy albumhoz. Azért nem lehet már kiigazodni rajta. Miért csinálja ezt? SZerintem a legutóbbi Miui frissítés óta van így.


2018. okt. 13. 21:06
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Ja, és eltűnnek róla fényképek.

Most ebben a pillanatban is megtörtént.

Valamiért két ugyanolyan nevű mappa volt két különböző helyen, csak az egyik kis kezdőbetűs volt a másik meg nagy.

Át akartam tenni a fotókat az egyikből a másikba, és folyton azt írta hogy áthelyezés megtörtént. De mégis ugyanott voltak a fotók. Aztán meg hirtelen eltűnt a nagy kezdőbetűs mappából az összes fotó. Üres a mappa. Nem tudom hova lettek.

2018. okt. 13. 21:11
 2/17 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen telefonom van.


Én a Google Photos-t használom.

A telefon magától feltölti, a PC-re csak onnan töltöm le a képeket. Az albumok jól kezelhetők, bár a gyárit nem próbáltam.


De nekem a kábeles fájlátvitel is tökéletesen működött Win7-en, Win8-on, Win10-en és Linuxon is.

2018. okt. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi!

Kábeles átvitelhez nem kell valamit telepíteni a számítógépre? Win 8 van rajta.

Mert eddig minden eszközzel (régi telefonok, tabletek) működött korábban. Csak evvel nem akar.

Bár ha jól emlékszem, a vége felé már az előző telefonommal sem működött a fájlátvitel. Akkor ez a laptop hibája lehet? Mert elindul az eszköztelepítés, de nem megy tovább. A gépemmel semmi más baj nincs, szóval ezért furcsa.


A google photos viszont internettel megy csak, nem?

Mert az nem túl jó. Limitált az itthoni net, szóval nem lenne kedvező ha azt a rengeteg fényképet előbb feltölteném majd utána letölteném. Meg valószínűleg órákba telne neki. A telefonomon nincs állandó mobilnet bekapcsolva, wifi sem mindig elérhető, tehát akkor mindig külön szinkronizálgatnom kéne az elemeket mikor épp internetnél vagyok? Nem jó ez így..

2018. okt. 14. 00:10
 4/17 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha egyszer fájlkezelő appal rendeznéd a képeket? Ha kamerával készített képekről van szó, akkor azok a DCIM mappán belül a "Camera" nevű mappában vannak. A DCIM-be még a képernyőfotók, Facebook appal leszedett képek, illetve az egyéb gyárilag előtelepített szoftverek által készíthető képek kerülnek. Ilyen például az S9-emen a Bixby egyik alszolgáltatása, a Bixby Vision, aminek képei ott kötnek ki a DCIM\Bixby Vision mappában. Minden más létrehozott mappa a DCIM-en kívül, a Pictures mappában kap helyet. Bizonyára minden eddigi képedet ezen két főmappa egyikében fogod megtalálni. Annyit még megjegyeznék, hogy a gyári képnézegető app az elérési útvonalat nem tünteti fel, ami megkavarhatja az átlag felhasználót. Példának okáért, ha van 2db "Dolgok" nevű mappád is, az azért lehetséges, mert a két mappa eltérő elérési útvonalon van. Az egyik pl. itt: /storage/emulated/0/Dolgok | a másik pedig itt: /storage/emulated/0/DCIM/Dolgok

Egyébként így néz ki valahogy a mappaszerkezet minden android eszközön: /storage/emulated/0/"Főmappa"/"Almappa". Gyári fájlkezelőben kapásból egy rakat mappa fogad, ahol ott van az említett 2 mappa is a többivel együtt. Ott nem írja ki, hogy ezek a mappák az említett elérési útvonalon belül kapnak helyet.

2018. okt. 14. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Egyébként a 2. lehetőséget kell kiválasztanod. Utána a fájlkezelőben az "Ez a gép" legördülő menün belül meg kell jelennie a telefonodnak.

Ha nem jelenne meg, szedd le az Airdroid nevű appot. Mielőtt bármit is tennél, győződj meg róla, hogy a gép és a telefon egy helyi hálózatra van csatlakozva. Ha ez meg van, látogass el gépen a web.airdroid.com címre, ahol egy QR kódot fogsz látni. A telefonoddal ezt az Airdroid appon keresztül olvastasd be és koppints a "Sign in" gombra. A telefon és a gép helyi hálózati módban összekapcsolódik, így bármilyen adatot átmásolhatsz bárhova. Onnan tudod, ha sikerrel kapcsolódtál, hogy a telefonon az appon belül lesz egy "AirDroid Web" menü, ami alatt halványszürkén meg van jegyezve, hogy "Local Connection Mode". A router-től függ az adatátvitel sebessége, de egy mezei router-el is olyan 10MB/s kb. a minimum.

2018. okt. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#4 Persze hogy fájlkezelőt használok. ES a neve. Ebben rakosgattam a képeket mikor elvesztek... Képzeld én is meglepődtem, de nem minden kép kerül elő ebből a két mappából amit mondtál. Szóval az egyik, a DCIM, ezen belül van a Kamera mappa meg Facebook, stb.. A Kamera mappában benne van minden olyan kép amit nem adtam albumhoz a Galériában. A többit viszont, amiket albumhoz adtam, nem találtam sehol.

A másik amit mondtál, a Pictures mappa, ezen belül csak azok a mappák voltak amiket a fájlkezelőben hoztam létre, és úgy adtam hozzá a fotókat.

Tehát még mindig nincsenek sehol az albumok amiket a galéria hozott létre, és a benne lévő fotók. De hossza keresés után megtaláltam ezeket is: van egy harmadik mappa is, MIUI, ezen legbelül egy owner nevű almappában volt minden album amit a galériában hoztam létre, fotókkal együtt.

De még ugye mindig kérdéses volt az, hogy ezeket hogy teszem az a gépre. A fotó átvitelnél ugyanis a szamitogépen csak két mappa jelent meg, a DCIM és a Pictures. Külön át kellett tehát helyeznem az owner mappából az összes fotót a Pictures mappaba, hogy a számítógép megtalálja. A videók még egy külön történet volt, mert azokat sem találtam sehol. De végül meglett minden amit akartam, hosszas ide-oda pakolás után sikeresen átkerültek a gépre. Ha 1-2 fájlról lenne szó, nem is lenne gond, mert elkuldeném Bluetoothon. De így ez kész szenvedés...



#5 megpróbálom amit írtál. Tudom hogy a második lehetőséget kell kiválasztani, pont éri a baj, hogy nem jelenik meg a sajátgépnél a telefon mint meghajtó.

Azt hogy érted hogy egy hálózatok kell lenniük? Internet nélkül is kéne ennek mennie nem? Régen legalábbis mindig sikerült mindenféle kínlódás nélkül, de mondjuk az nem evvel a telefonnal volt.

2018. okt. 14. 12:58
 7/17 anonim ***** válasza:

Egy router egy helyi hálózatot hoz létre, amit szórhat wifi-n keresztül (WLAN), illetve vezetéken a router-en található LAN portokon keresztül. Ha ugyanarra a router-re vezetéken géppel, Wifi-n pedig telefonnal csatlakozol, akkor elmondható, hogy egy helyi hálózaton vagytok, tehát elméletileg ahelyett, hogy a fél világon lövöd keresztül a képeket/videókat telefonról a gépre, az adatcsomag által bejárt út leredukálódik a telefonra és a gépre. Azaz, ha Airdroid-al ilyen módon összekötöd a gépet a telefonnal, akkor a küldött/fogadott adat a telefonról a router-en keresztül a gépre kerül és fordítva. Igazából olyan, mintha közvetlen kábelen kötnéd össze a telefont és a gépet, csak itt a telefontól a router-ig a közvetítő közeg az otthoni wifi hálózat, a routertől a gépig pedig a vezeték a közvetítő közeg. Az egyetlen csomópont ebben az adatfolyamban a 2 eszköz között a router, ami közvetlen USB-s kapcsolatnál ugye nincs jelen.

Internet nem feltétlen kell, az Airdroid-nak van egy PC-re letölthető kliense is. A leírt cím csak egy internetes kezelőfelület, ha úgy tetszik, amin keresztül beállíthatod a helyi kapcsolódást.

2018. okt. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszi, értem.

Csak rossz hogy ilyen bonyolult, régen nem kellett ehhez se internet se semmilyen spéci programot letölteni, csak egy USB kábelre volt szükség.. :/

2018. okt. 15. 00:51
 9/17 anonim ***** válasza:
Most is elég egy USB kábel, anno az S3 Neo-mon is, most az S9-emen is és a családban továbbá még a Huawei P8 Lite/P20 Lite/Mate 8, Lg Zero, Sony M4 Aqua telefonokon is működik ez a fajta csatlakozási mód. A hiba nálad van valahol.
2018. okt. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem ez lehet a gond?

[link]


(A számítógépen bementem a gépházba, és ezt találtam.)

2018. nov. 27. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!