Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy tudom a telefonról a...

Hogy tudom a telefonról a fájlokat átmásolni a számítógépre?

Figyelt kérdés

Ez az új okostelefon (Xiaomi Redmi 4X) kifog rajtam.

Nincs benne memóriakártya, mivel 2 Sim van benne, így a belső tárolóra ment mindent.

Összekötöttem Usb kábellel a számítógéppel, előjön a menü a telefonon, mely szerint 3 lehetőség közül választhatok az USB kapcsolatnál:

1. töltés (ezzel nyilván semmire sem megyek)

2. fájlok átvitele (ha ezt kiválasztom, a számítógépen elindul az eszközbeállítás, ami aztán semmit nem csinál tovább ezután

3. fotók átvitele (a számítógépen végigmegy az eszközbeállítás, és megnyitja a telefont mint fényképezőgépet; de a videók nincsenek a fájlok között, csak fotók, és azok közül sem mindegyik- a telefonon ugyanis sokat albumhoz adtam és azokat nem jeleníti meg, mert azok már nincsenek a telefonon a Camera mappában.)

Amúgy a telefon is elég hülye- mivel sok fotó van rajta, azért találtam ki hogy a galériában albumokat hozok létre és így kategóriánként beletehetem a fényképeket, ugyanis így rendezetten lesznek és a Camera mappában már csak az a kevés fotó marad, amit nem adtam albumhoz. Eleinte jól is működött a dolog, de most elkezdte azt csinálni a telefon, hogy hiába adom hozzá a fotókat egy albumhoz, attól még ugyanúgy bent maradnak a Camera mappában is. De nem minden fotónál csinálja ezt, ezért elég zavaró, minden összevissza van már. Pl. kijelölök 50 fotót és hozzáadom őket albumhoz- ezek utána el is tűnnek a Camera részlegből. De mondjuk másik 30 fotó meg ott marad, pedig azokat is hozzáadtam már egy albumhoz. Azért nem lehet már kiigazodni rajta. Miért csinálja ezt? SZerintem a legutóbbi Miui frissítés óta van így.


2018. okt. 13. 21:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Érdekes, ennyire bonyolult, miközben a nem csilivili drága Samsung Galaxy a beépített KIES-sel azonnal kapcsolódik, ha az USB-vel csatlakoztatom. És a C alatt ott van a telefonos USB kapcsolat, megnyitom a kártyát, aztán Camera és bemásolom a fotókat.
2018. nov. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Hát ez rajtam nem segít most, sajnos. :(

És nem csak fotókról van szó, mert azokat végül sikerült áttenni (PTP azaz fotó átvitel mód kiválasztásával- az érdekes mód, sikerül), hanem más fájlok is szóba jönnek.

2018. nov. 27. 19:25
 13/17 anonim ***** válasza:

Akkor valószínűleg a számítógépen van valami probléma a driverrel. Próbáld meg frissíteni, újratelepíteni.


Én csak simán összedugtam, kiválasztottam a fájlátvitelt és ment. (ugyanúgy Redmi 4X és Win10)

2018. nov. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszi, megpróbáltam, hiába. :(

Nekem win 8 van amúgy.


[link]

2018. nov. 27. 19:39
 15/17 A kérdező kommentje:

Sikerült!

Ha valakit érdekel, leírom, hogy csináltam. Teljesen banális hiba lehetett csak. :)

2018. nov. 27. 19:50
 16/17 anonim válasza:

Xiaomi Redmi 4x telefonról képek átvitele PC-re

USB kábelen keresztül.

Bekapcsolt telefonnál fentről lefelé húzd le a képernyőt

Alul : Android rendszer menj rá

Felkínálja az

1. eszköz töltését

2.Fájlok mentését

3.fotók átvitelét


A 3. sor Fotók átvitele és a pc képernyőn megjeleni a

Redmi 4 mint USB eszköz.

--Innentől már a szokott lépésekkel lehet ide-oda pakolni a képeket.

2019. jan. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, de mint mondtam, nem csak fotókról volt szó, hanem videók, egyéb fájlok, stb.

Emiatt a fájlok átvitelét választottam, és az nem ment.

De valószínűleg a laptoppal volt a hiba, amit végül a vezérlőpultban helyre is hoztam.

2019. jan. 11. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!