Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha Mo. -n felvesznek egy...

Ha Mo. -n felvesznek egy elofizetos telefont, ( Vodafone) az külföldön külföldi vodafonos SIM kártyával működnie kellene?

Figyelt kérdés
Mo.- n a boltban azt mondták igen,viszont Angliában azt mondták,hogy félre lettünk tájékoztatva.Nagyon mérges vagyok,mert egy elég drága készülékről van szó,ami úgy tűnik,hogy használhatatlan .😒

2018. okt. 24. 23:40
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Bocs,a kerdest kicsit elirta a telóm.
2018. okt. 24. 23:43
 2/17 anonim ***** válasza:

Csak ha független a készülék.

Ki kell függetlenítteti ha nem az.

2018. okt. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Sajnos nem az.De mivel Angliában is van Vodafone,gondoltuk fog működni
2018. okt. 25. 00:05
 4/17 A kérdező kommentje:
A telefon kéri a SIM halozatfeloldo pin kódját.De a külföldi sim- hez nem járt.
2018. okt. 25. 00:12
 5/17 anonim ***** válasza:

A hálózati zár feloldás, úgynevezett függetlenítés mind feltöltőkártyás, mind előfizetéses tarifák esetében az ügyfél kérésére történik, az Előfizetői Szerződéssel együtt vásárolt készülék hálózati zárának feloldása díjmentes, minden egyéb esetben (például listaáron, vagy mástól - akár adásvételi szerződéssel is - vásárolt készülék) 10 000 Ft-os díja van.


Feltöltőkártyás készülékek esetében onnantól kezdve, hogy a SIM kártyán megjelenik bármilyen összeg, azaz a feltöltés sikeres volt, az előfizető a készülék kikódolását díjmentesen kérheti. Amennyiben nem tölt fel az előfizető a SIM kártyára felhasználható egyenleget, úgy a szerződés megszűnését követően kérheti a készülék díjmentes kikódolását.


Előfizetéses szerződés esetében, a szerződéshez, a Vodafone-nál vásárolt készülék függetlenítése díjmentes, a szerződés lejáratát követően. A készülék használója is kérheti a szerződés lejárta után a hálózati zár feloldását, azonban neki minden esetben 10 000 Ft a díja.


A hálózati zár feloldása meghatalmazással is intézhető, lakossági előfizetők esetében ügyvéd vagy közjegyző által ellenjegyzett eseti és konkrét meghatalmazással kérhető.


A függetlenítést a 1270-es ügyfélszolgálati telefonszámon, és a Vodafone üzleteiben lehet kezdeményezni. Fontos, hogy a telefonos ügyfélszolgálaton keresztül kizárólag az előfizető, a használó pedig márkaképviseleteink egyikén kérheti.

2018. okt. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mondjuk egyértelmű, hogy egy hakozatfugho telefon nem fog másik hálózat simkartyajaval működni....
2018. okt. 25. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem fog mǔködni. Függetleníttetni kell. Én is vodás vagyok, Ausztriában élek, csak otthoni kártyával mǔködik a telom. De pl erste bank ügyfél vagyok itt kint. Otthon bementem egy erste fiōkba, eurot akartam beváltani forintra. Azt mondták, csak ügyfeleknek váltanak. Mondom kint erstés vagyok. Azt mondták az lehet, de attól az mégy egy teljesen más cég, semmi közük hozzá. Ugyanez igaz a mobilcégekre is. Dühítõ, de sajnos ez van.
2018. okt. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Szomorú vagyok.. 😒De köszönöm a hozzászólásokat
2018. okt. 25. 17:13
 9/17 anonim ***** válasza:

"Szomorú vagyok.. "

Miért?

Ott van leírva mit kell tenned.

Még nincs kész?

2018. okt. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Két éves husegnyilatkozat van rajta.Addig nem lehet függetleníteni ,mig le nem jar.Ha jól értettem ez van oda írva.
2018. okt. 26. 01:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!