Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megvegyem most az iPhone-t,...

Megvegyem most az iPhone-t, vagy várjak amíg kijön az új?

Figyelt kérdés

Volt egy iPhine X-em, amire 3 évig spóroltam, de ellopták nemrég (légyszi ne irjátok a szokásos nem tudsz vigyázni a dolgaidra dumát, nem tudjátok hogy történt, és nem erre vagyok kíváncsi). Most várom hogy a biztosításból befolyó pénzt, és szeretnék venni egy új telefont, mert most a régi iphone 5s-emet használom, és szegény eléggé le van strapálva, lassú stb.


A kérdésem az lenne, hogy megvegyem-e, érdemes-e megvennem a most új iphone xs-et, vagy várjak jövő őszig, és vegyem meg az akkor újonnan kijövő iphnonet?

Nagyon fontos nekem a kamerája, és hogy évekig tudjam használni. Nekem nagyon bejött az X, nem szeretnék hasonló huaweire, samsungra stb. váltani, és nem azért mert sznob vagyok, nekem jobban bejon az ios rendszer és a minősége (ne szóljátok le légyszíves, nem egy android vs apple harcot szeretnék indítani)

Szerintetek megéri az Xs (mert annyival em tud többet az X-nél) vagy tényleg várjak 1 évet, hátha megint lesz valami nagy változás, újítás, ami miatt már megérné?



2018. nov. 5. 19:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Ha most akarsz iphonet venni akkor én XRt vennék jelenleg az éri meg legjobban a piacon
2018. nov. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
Igen.
2018. nov. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Az XS ugyanannyiba kerül mint az X. És az X-t már nem gyártják, ami raktáron maradt azt még eladják. Ha nem sürgős, akkor várj jövő őszig. A mostani iPhone-ok alig tudnak többet a tavalyiaknál. Erősebb a processzor (de azt nem tudod kihasználni), valamennyivel jobb a kamera és kb ennyi. Már csak egy két új funkció van, de a mindennapi használatban úgy sincs értelme. Szóval szerintem várj, ha nem sürgős.
2018. nov. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem vegyél Iphone 7-et vagy se-t. Ár értékben azok jelenleg a legjobbak. Ha nem akarod megváltani a világot szerintem az bőven elég.
2018. nov. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
91%
Ha rászánsz 400-at akkor ne “szenvedj” még 1 évig az 5s-el. Ha kevesebbet, akkor az XR 300-ért.
2018. nov. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vedd meg most, ha kijön az új akkor megint eldöntöd.
2018. nov. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

nem szeretnék minden évben új telefont venni :D

ezért őrlődöm most, hogy elköltsem a megspórolt pénzem most az xs-re és azt használjam évekig, vagy várjak egy évet egy jobb telefonra és vegyem meg azt?

2018. nov. 6. 11:35
 8/11 anonim ***** válasza:
45%

Butaság az összes megspórolt pénzedet egy telefonra költeni, de még egy autóra is. Nem akarsz Android vs IOS harcot, de leszólod az Androidos cs uucstelefonok minőségét ("nekem jobban bejon az ios rendszer és a minősége"), pedig mondjuk egy Galaxy Note 9 minőségével az ég világon semmi gond nincs... de bocs, nem térek el a témától.


Mire kell neked a telefon?

Csak mert az XR kb ugyanazt tudja kevesebbért, ha nem vagy annyira sznob. Annak is jó a kamerája. Oké, a 720p-s kijelző egy nagy szembeköpése a vásárlóknak, de az Appletől már megszokhattad volna, ha ekkora fan vagy.


Kissé összeszorult a szívem, mikor a kérdésed olvastam, hogy egyes embereknek tényleg mekkora problémái vannak. És meg vagyok lepődve magamon is, hogy komolyan vettem a fáradságot, elolvastam ezt a kérdést és még válaszoltam is rá...


Őszintén nem tartalak egy okos embernek, ha az összes pénzedet képes vagy egy telefonra költeni.


De a kérdésedre a válasz, ha mindenképp almás telefon kell: sokan vannak, akiknek nem jön be az IOS. Szóval eladják a frissen vásárolt készülékeiket olcsóbban, ugyanúgy jótállással. Na én a helyedben egy ilyet vennék. És ha nem lenne pénzem, beérném az XR-rel, nem akarnám megvenni a piacon kapható egyik legdrágább telefont.


Ha nem kell használt, akkor a helyedben még egy évet lehúznék az 5S-sel. De tedd amit jónak látsz. Aki 1100€-s telefont vesz magának, legyen már egy kicsit döntésképes...


Még egy dolog: ha veszel XS-t, olyan érzésed lesz, mintha tavaly vettél volna egy X-et dupla áron. A két telefon használatában nem igazán fogsz különbséget érezni, nem lesz meg az az érzés, hogy új telefonod van.


Talán ezért is adnék a helyedben egy esélyt a Galaxy Note 9-nek, hogy legyen egykis változás. Nézz meg egy tesztet Youtuben.


Szép napot! :)

2018. nov. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%

# 8


Vicces olvasni a kommented, miközben te ugyanúgy nem tudsz kilépni a saját kis kényszeres gondolatvilágodból.

Majd adsz egy teljesen irreveláns választ...



Kérdezőnek:


Én a helyedben nem várnék 1 évet, az rengeteg idő, ha fél év tellt volna el akkor azt mondanám esetleg lenne értelme várni.

De ez a telefon ez most friss, mit nyernél az egy évvel?

Jövőre sem lesz annyival jobb az iphone, az előző generációhoz képest, leszámítva a 10.-ik évfordulóst nem lesznek hatalmas ugrások.


Ha jövőre vennél, pont 1 évvel használhatnád tovább, de mit nyersz plusz 1 évvel, ha közben meg egy évet vársz?


Ha engem kérdezel, véletlen se xr-t vegyél az budget telefon, az x után mindenképp, és sok tekintetben lehet azt mondani nem rosszabb, de pont 1gb rammal van benne kevesebb a kelleténél.


Xs-t javaslom, és ne várj vele, nincs értelme.

2018. nov. 7. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
Én várnék , ezt a notchos megoldást nem tartom kiforrottnak. (na persze ez 2-3 éven belül nem fog eltűnni , legalábbis az applenél biztos nem)
2018. nov. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!