Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tényleg káros a mobiltelefon...

Tényleg káros a mobiltelefon közelsége a testhez?

Figyelt kérdés

Esténként gyakran a mellkasomnál nyomogatom az ágyba meg néha lerakom oda.

Illetve ha közben töltöm az még károsabb?

Van ennek valami valóságalapja?


2018. nov. 6. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs bizonyítottan káros hatása, különben nem lehetne forgalmazni az egészségre közvetlenül veszélyessége miatt, vagy köztudatban lenne bármilyen használati idővel kapcsolatos figyelmeztetés.
2018. nov. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

károsabb, de megnyugodhatsz, mert a környezetedben van kismillió másik egészségkárosító hatás.


ismerjük ugye azt a jelenséget, hogy van 2 dohányos, az egyik meghal 47 évesen tüdőrákban, a másik meg 89 éves, és él és virul.

2018. nov. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

Igen káros.

Felforrósodhat és megégetheti a bőrödet.

Ha töltöd, akkor még jobban melegszik.

De ez igaz bármelyik más eszközre is ami melegedhet.


Káros még ha az utcán sétálva szemedhez túl közel tartva nyomkodod, mert nekimehetsz valaminek esetleg elütnek.


Viszont nem károsabb, mint bármelyik más elektromos eszköz ha erre gondoltál.

2018. nov. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Okozhat tüneteket, bizsergő / zsibbadó érzés, vagy pontosan le nem írható érzés formájában.

Egy időben egy nadrág comb-oldalzsebében hordtam, amikor pár hónap után furcsa érzés támadt a térdemben.

Ezután a másik oldalon kezdtem hordani a telefont. Hónapok múlva a másik térdemben támadt ilyen érzés, míg az előbbi elmúlt.

De az elmúlt 20 évben voltak korábbi tapasztalatok is, ami ezt alátámasztja.

A jelenségről lehet olvasni is egyébként (nem én találom ki), noha hivatalosan nem tartják károsnak.

2018. nov. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!