Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sikerült végre szert tennem...

Sikerült végre szert tennem egy új telefonra. Vannak jó praktikáitok, tippjeitek, samsungosok?

Figyelt kérdés

Egy Samsung Galaxy A6+ telefonom van. Nem volt még eddig ilyen márkájú telefonom, nem tudok szinte semmit a cégről, milyen minőségűek a cuccaik.

Eddig tetszik, és szeretném minél tovább megtartani a mostani állapotát, ezért kíváncsi vagyok arra, mivel/hogyan lehetne ezt megtenni (letöltések, appok, karbantartás a tárhelyen, töltés, stb.).


Köszi a válaszokat!



2018. nov. 7. 18:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Teszel rá egy tokot, akármilyen fóliát és használod. Ennyi az egész.
2018. nov. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"em volt még eddig ilyen márkájú telefonom, nem tudok szinte semmit a cégről, milyen minőségűek a cuccaik."

Öööööö.....

Azért ugye jól körbejártad, mit is tud a telefon, stb?

2018. nov. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi! Meglesz, nem merném tok nélkül hozni-vinni; azt többen mondták, hogy a kijelzője kényes (meg amúgy is mániám nagyon vigyázni a holmijaimra).

Fóliát honnan tudnék hozzá venni, melyik üzleted ajánlod (webes is)?


Arra esetleg van valamilyen tipped, hogy "belsőleg" hogyan tudnám minél tovább megtartani a mostani állapotát?

2018. nov. 7. 18:54
 4/14 A kérdező kommentje:

Szia #2-es!


Igen, azért utánaolvastam, de feltűnően lehúzzák sok helyen, nem tartom reálisnak ezt a sok negatív írást. Gyanítom, inkább ez is egyfajta divathullám, hogy "ugassunk le minden Samsung/iPhone/Xiaomi/Sony stb. telefont".


Ezért vagyok kíváncsi kifejezetten régóta Samsungot használókra, hogy ők mit tapasztaltajk eddig a Samsung telefonokkal.


Te is Samsungos vagy?

2018. nov. 7. 18:59
 5/14 A kérdező kommentje:
Nevessetek ki, ha akartok, de idáig egy Sony Xperia Tipom volt, 2011 decembere óta használtam; szóval nem vagyok valami nagy "tech geek". :D
2018. nov. 7. 19:21
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
Legjobb ha esténként kifényezed és beteszed egy karton dobozba.
2018. nov. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

Az én bevâlt lépéseim amit minden új telómon elvégzek (nem csak samsunghoz, mindenhez):


Töröld/Kapcsold ki a gyári appok közül azt amit nem használsz. (Fõleg a samsung bloatware hajlamos a háttérben futni és zabálni az aksit)


Használj egy testhezillõ launchert (nova,apex, smart, etc) mert sokszor jobbak mint a gyári kezelõfelületek és jobban is kímélik a telefont.


Szerezz be egy jó sokfunkciós fájlkezelõt, böngészõt, zenelejâtszót, etc etc. Általában ezek is sokkal jobbak annál mint amik a gyári romokban vannak.


Eszközinfo->build számra tappints 9szer, meg fog nyílni a fejlesztõi beállítások, USB debugot kapcsold be, ki tudja mikor kellhet még.


Védelmi beállítások-> ismeretlen források ON, ha akarsz kalózkodni vagy szimplán nem playstoreos appot telepíteni.


Playstore auto update check OFF, mert mindig rosszkor jön és eszi az aksit.


Wifi beállítások-> scanning always available OFF, ugyanezért.


NFC off, minimális a fogyasztása de én nem használom, attól még lehet másnak kell.


Ami a fizikai védelmet illeti:

Ha törékeny az eszköz, vagy csak szimplán félted, vegyél rá ÜVEG kijelzõvédõt, a mûanyag fólia csak a karctól véd, eséstõl nem. Nilkin márkát tudom ajánlani.

Tokokat én személy szerint utâlom de kinek mi ( volt már pár telefonom és jópár balesetem is de az üvegfólia eddig mindig elég volt)


Innentõl meg nincs más dolgod csak hogy ne telepítgess minden szemetet, figyelj az engedélyekre telepítéskor, figyelj hogy mi fut a háttérben, mi fogyaszt, etc etc. Szimpla tudatos felhasználói hozzáállás.

Vírusírtó, cleaner, mittoménmi nem kell, többet ártanak mint használnak.


Röviden ennyi.

2018. nov. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Szia 7-es!


Megcsináltam a buildszámra 9-szer tappintást.

Zseniális! :D


Fájlkezelőm Total Commander van, gépen bevált, az előző telefonomon is volt.

2018. nov. 11. 20:35
 9/14 A kérdező kommentje:
Ja, meg az NFC is inaktív, de azt be se kapcsoltam anno. Jó lesz akkor így is :D
2018. nov. 11. 20:36
 10/14 A kérdező kommentje:
Amit, viszont hiányolok, az az, hogy nincs gyárilag, a töltés végét jelző hang. Szóval felteszem tölteni, akkor kiad egy kis pittyenő hangot.
2018. nov. 12. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!