Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sikerült végre szert tennem...

Sikerült végre szert tennem egy új telefonra. Vannak jó praktikáitok, tippjeitek, samsungosok?

Figyelt kérdés

Egy Samsung Galaxy A6+ telefonom van. Nem volt még eddig ilyen márkájú telefonom, nem tudok szinte semmit a cégről, milyen minőségűek a cuccaik.

Eddig tetszik, és szeretném minél tovább megtartani a mostani állapotát, ezért kíváncsi vagyok arra, mivel/hogyan lehetne ezt megtenni (letöltések, appok, karbantartás a tárhelyen, töltés, stb.).


Köszi a válaszokat!



2018. nov. 7. 18:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Tessék? Én például nem találkoztam olyan készülékkel ami hanggal jelezné hogy vegyem le a töltőről..
2018. nov. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

Külön válaszolnék a hetes hozzászólásra:


"Töröld/Kapcsold ki a gyári appok közül azt amit nem használsz. (Fõleg a samsung bloatware hajlamos a háttérben futni és zabálni az aksit)"


Amire te akarsz mondani az a eltiltás gyárilag. Törölni csak úgy nem lehet. Amúgy egyetértek.



"Használj egy testhezillõ launchert"

A kifejezés, amit keresel a kézre álló. Lehet, hogy neki a gyári az, máj ő eldönti, egyébként felesleges ezeket megvenni.



"Szerezz be egy jó sokfunkciós fájlkezelõt, böngészõt, zenelejâtszót, etc etc."


Írhatsz etc-ket, de szintén feleslegesek, ha nem használja őket. Majd ő eldönti.



"Eszközinfo->build számra tappints 9szer, meg fog nyílni a fejlesztõi beállítások, USB debugot kapcsold be, ki tudja mikor kellhet még."


Mikor?


"Védelmi beállítások-> ismeretlen források ON, ha akarsz kalózkodni vagy szimplán nem playstoreos appot telepíteni."


A tolvaj eget.



"Playstore auto update check OFF, mert mindig rosszkor jön és eszi az aksit."


Vagy inkább válassza a kézi frissítést. Ráadásul nem is ilyen menü alatt szerepel.


"Wifi beállítások-> scanning always available OFF, ugyanezért."


Mert mindig rosszkor jön? Mert a telepre gyakorlatilag elhanyagolható hatása van.



"Ha törékeny az eszköz, vagy csak szimplán félted, vegyél rá ÜVEG kijelzõvédõt, a mûanyag fólia csak a karctól véd, eséstõl nem. Nilkin márkát tudom ajánlani.


Tokokat én személy szerint utâlom de kinek mi ( volt már pár telefonom és jópár balesetem is de az üvegfólia eddig mindig elég volt)"


- Az összes telefon törékeny, nincs kivétel.


-Effektíve felesleges üveget venni az üvegre, maximum a lelkedet védi.


-A Nillkin valóban jó választás.


-Bizony vannak jó tokok, amik a te fakezedet is korrigálták volna.


"Innentõl meg nincs más dolgod csak hogy ne telepítgess minden szemetet"


Gondolom ezért kapcsoltatod be az ismeretlen forrásokból származó alkalmazások telepítését. Ok.


"figyelj az engedélyekre telepítéskor"

Az előzőhöz kapcsolódóan és a play áruházas alkalmazásoknál is igaz ez - azonban nem csak a telepítés alkalmával, hanem akkor igazán, mikor kéri is az engedélyt. Telepítés során csak tájékoztat, hogy mi mire kell. Zseblámpához nem kell például a névjegyzékben durkálni.


"Vírusírtó, cleaner, mittoménmi nem kell, többet ártanak mint használnak."


Ez egyébként is igaz, főleg ha nem bátorítod arra az embereket hogy kapcsolják be az ismeretlen forrásokból való telepítést és az USB debugot, hozzáértés nélkül.



"Röviden ennyi."


Akarod mondani vége a "rövid" hülyeségednek?

2018. nov. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#12

A kommentedből lerí hogy gőzöd sincs az egészről de akkor adok egy kis gyorstalpalót mert látom nagy billentyűzetharcos vagy:


"Amire te akarsz mondani az a eltiltás gyárilag. Törölni csak úgy nem lehet. Amúgy egyetértek."


Tudsz olvasni? nem véletlenül használtam a kikapcsolás szót. És de, lehet törölni is bizonyos gyárilag telepített appokat, ha máshogy nem akkor root jogokkal.


"A kifejezés, amit keresel a kézre álló. Lehet, hogy neki a gyári az, máj ő eldönti, egyébként felesleges ezeket megvenni."


Majd ő eldönti -.-

Ennyi erővel miért válaszoljon bárki is egy kérdésre ezen a kibekúrt oldalon? Feltételeztem hogy kérdező egy alapszintű Android felhasználó és az átlag felhasználó ha hiszed ha nem, nem tudja hogy le lehet cserélni a gyári kezelőfelületet.

Az hogy szerinted felesleges launcherekre pénzt adni az egyéni szocprobléma.

A "testhezillő" egyébként teljesen értelmezhető ebben a kontextusban de köszi hogy adtál egy megfelelőbb szót. A typo-d is tetszik egy sorral később...


"Írhatsz etc-ket, de szintén feleslegesek, ha nem használja őket. Majd ő eldönti."


Ctrl+C Ctrl+V


"Mikor?"


Amikor rosszul megy föl a f0s Samsung OTA és nem áll már a garancia akkor szerintem elég jól jön ha gépről újra tudja húzni a telefont a felhasználó...


"A tolvaj eget."


Te még biztos sosem próbáltál ki egy fizetős szoftvert sem ingyen. Szentté fognak avatni.


"Vagy inkább válassza a kézi frissítést. Ráadásul nem is ilyen menü alatt szerepel."


Hol írtam hogy milyen menü alatt szerepel? A playstore beállításai értelemszerűen a playstore appban érhetőek el.

Az auto update off és a kézi frissítés egy és ugyanaz de azért kötekedjünk -.-


"Mert mindig rosszkor jön? Mert a telepre gyakorlatilag elhanyagolható hatása van."


[link]


Az internet nem ért veled egyet...

Egyébként sok tényezőtől függ hogy mekkora hatása van az aksira, nekem Nexus 5ön sokat segített hogy kinyomtam.


"Az összes telefon törékeny, nincs kivétel.

Effektíve felesleges üveget venni az üvegre, maximum a lelkedet védi."


Persze, egy full fém borítású HTC modell és egy üveghátú Samu között semmi különbség nincs törékenységben, mesélj még...

Miért lenne fölösleges? Ha épületek tetejéről szoktad ledobálni a telefonodat akkor igen, fölösleges, de akkor a tokok is ennyi erővel.


"Gondolom ezért kapcsoltatod be az ismeretlen forrásokból származó alkalmazások telepítését. Ok."


Szemét a playstoreon is van elég, nem kell ahhoz máshova menni. Valamint sok kitűnő alkalmazás is van amit nem engednek fel playstore-ra.


"Az előzőhöz kapcsolódóan és a play áruházas alkalmazásoknál is igaz ez - azonban nem csak a telepítés alkalmával, hanem akkor igazán, mikor kéri is az engedélyt. Telepítés során csak tájékoztat, hogy mi mire kell. Zseblámpához nem kell például a névjegyzékben durkálni."


Igen, így értettem hogy figyeljen az engedélyekre. Látod, én csak laikusnak nézem a kérdezőt, te meg (gondolom magadból kiindulva) hülyének.


"Akarod mondani vége a "rövid" hülyeségednek?"


Ha írtam hülyeséget ha nem, jóindulattal és legjobb tudásom szerint válaszoltam. Kijavítani nyugodtan lehet, de ne állj ide kötekedni meg okoskodni ha egy egyszerű mondat értelmezésével is komoly problémáid vannak.

2018. nov. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Tudsz olvasni? nem véletlenül használtam a kikapcsolás szót. És de, lehet törölni is bizonyos gyárilag telepített appokat, ha máshogy nem akkor root jogokkal."


Az még mindig letiltás, kisfiam. Ja, rootolás után igen, azt csinálsz, amit akarsz. Viszont az már nem "csak úgy" került törlésre... Samsungon, és rengeteg más gyártónál eleve a garancia megszűnésével jár az ilyesmi.



"Majd ő eldönti -.-


Ennyi erővel miért válaszoljon bárki is egy kérdésre ezen a kibekúrt oldalon? Feltételeztem hogy kérdező egy alapszintű Android felhasználó és az átlag felhasználó ha hiszed ha nem, nem tudja hogy le lehet cserélni a gyári kezelőfelületet.


Az hogy szerinted felesleges launcherekre pénzt adni az egyéni szocprobléma.


A "testhezillő" egyébként teljesen értelmezhető ebben a kontextusban de köszi hogy adtál egy megfelelőbb szót. A typo-d is tetszik egy sorral később...



"Írhatsz etc-ket, de szintén feleslegesek, ha nem használja őket. Majd ő eldönti."



Ctrl+C Ctrl+V

"



Igen. Ctrl+c, ctrl+v. Szándékosan, mert ugyanaz. Szövegértelmezés egyes, mert nem azt írtam, hogy felesleges bármelyik.



""Mikor?"



Amikor rosszul megy föl a f0s Samsung OTA és nem áll már a garancia akkor szerintem elég jól jön ha gépről újra tudja húzni a telefont a felhasználó..."


Ja, igen, nyilván majd odinnal kínlódik, órákat, esetleg napokat dúrja a firmwareket, mert nem tudha melyik kell neki. Ahelyett, hogy a kiest használná.



"Te még biztos sosem próbáltál ki egy fizetős szoftvert sem ingyen."


Higgy amit akarsz, de ez bizony így van.



" [link]



Az internet nem ért veled egyet...


Egyébként sok tényezőtől függ hogy mekkora hatása van az aksira, nekem Nexus 5ön sokat segített hogy kinyomtam."



Nem azt mondtam, hogy nem befiolyásolja az üzemidőt. Szövegértés újabb egyes. A fenti link pedig semmit nem bizonyít.



"Persze, egy full fém borítású HTC modell és egy üveghátú Samu között semmi különbség nincs törékenységben, mesélj még...


Miért lenne fölösleges? Ha épületek tetejéről szoktad ledobálni a telefonodat akkor igen, fölösleges, de akkor a tokok is ennyi erővel."



A kijelzőről beszéltünk. Ha nem full pofával esik a telefonod, akkor semmi sem védi meg a kijelzőt borító üveget egy normális tokon kívül, megnyugodhatsz.



"de ne állj ide kötekedni meg okoskodni ha egy egyszerű mondat értelmezésével is komoly problémáid vannak."


Ezen gondolkodj el magad is, kisfiam.

2018. nov. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!