Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak mobil márkákról? (Ha lehet ne az aktuális mobilodról írj. )

Figyelt kérdés

Először is kérlek ne fordítsátok ki a kérdésben levő 2. mondatomat :D.


Arra lennék kíváncsi, hogy a különbözö mobiltelefon márkáknak milyen elönyeit/hátrányait tapasztaltátok meg (pl. mi működött mindvégig csúcsszuperül, miért romlott el, mi volt rajta kellemetlen/rossz... stb.), mennyi ideig tartott ki kb (esetleg ha sokszor elejtettétek, azt is írjátok le, kérlek), meg hasonlók.

Annak is örülnék ha egy típusszámot is odaírnátok a különböző mobilokhoz, ha még emlékeztek rájuk, és hogy melyik márkát ajánlanátok a leginkább. Szerintem ez egy egész jó kis összefoglaló lenne :)



2018. nov. 12. 19:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%
igen... szerinted.
2018. nov. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nekem az ezelőtti mobilom egy Doogee X5S volt, olcsó volt, 21ezerbe került, de az érintője nem pontos, a kamerája rossz minőségű, a mikrofonja szintén, ha nem tartottam közvetlenül a számhoz, nem hallották, hogy mit mondok.

De a teszteket olvasva minden Doogee mobilnak vannak gondja, több, mint a többieknek, az ár-érték arányuk sem jó.

2018. nov. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

De miért kéne általánosítani és 1-1 termékből következtetést levonni hogy az adott gyártó jó vagy sem?

A logikát nem látom ebben.

Nekem eddig 2 Sony-ból egyikkel sem volt gondom, más meg folyamatosan szervizeli.

Eddig 1 LG-ből 1 bootloop-os lett, de a többségnek is aki G4-t vagy N5X-t használt...

De 1-2 tapasztalatból pont ezért nem lehet mondani hogy jó egy gyártó vagy sem, mivel rengeteg terméket gyártanak és azon belül is van szórás.(pl. hibás darab)

Arról nem is beszélve hogy ahány gyártó annyi garanciás eljárás.

Szóval részemről nincs kimondottan ajánlott, simán ki lehet fogni egy hibás S9-t, pont úgy mint egy iPhone XS-t vagy egy O+6-t is.

Inkább függ az adott árkategóriától és hogy azon belül melyik típus felel meg az igényeidnek, Brand alapján meg nem célszerű telefont választani.(kivéve ha az IOS miatt veszel Apple-t, mivel más telefonon nincsen)

2018. nov. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Okostelefonom csak 2016-tól van, de előtte jó pár ,telefon megfordult nálam, még a nyomógombos monokról kijelzős korszakból is, utána néhány symbianos nokia, gondolom téged a mai okostelefonokról érdekelnek a vélemények, ezért nem tudok érdemben válaszolni.
2018. nov. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem. Furcsa is lenne, ha mindenki egyet értene velem. Köszönöm ezt a szép meglátást, amit ilyen röviden kifejtettél (#3. válaszoló).

Nem úgy gondoltam, hogy csupán 1-2 tapasztalatból szűrnék le következtetéseket. Gondoltam többen is válaszolnak és lesz átfedés. Plusz ha egy márkához több rossz tapasztalat érkezik be különböző mobiltípusokhoz, akkor sztem az már jelent valamit.

Meg inkább itt azt akarnám leszűrni, hogy a különböző márkájú mobiloknál mi gyakori hiba. Pl. Nekem eddig 2 sony experia mobilom volt, mindkettő kb 3 évig bîrta és mindkettő hibája főleg az volt, hogy mindig elfogyott a tárhely, pedig alig voltak rajtuk plusz programok, meg folyton törölgettem képeket, zenéket... Igaz a másodikat elég későn vettek és elég sok plusz cuccot raktak rá, így nem teljesen volt ugyanolyan problémájuk.

Tudom hogy sok apró tényező befolyásolja a dolgokat. Jó lenne, ha részletesen írnátok a mobilokról, de csaknem kérhetek egy kis esszét :D De ahogy gondoljátok, én szívesen elolvasom.


(Ha vmit túl durván fogalmaztam meg, elnézést érte, nem úgy szántam.)

2018. nov. 12. 20:14
 6/16 A kérdező kommentje:

Bocsánat, javítok. Előzőekben az első mondatokat az #1-es válaszolónak címeztem.


4#-es:

Igen, föleg az okostelefonokra gondoltam, de nyugodtan írj nyomógombosokról is, lehet hogy elegem lesz ebből az egész modernkedésből és visszatérek az alapokhoz :)

2018. nov. 12. 20:24
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk a múltbéli telefonokból nagyjából zéró szinten lehet következtetni a jelen vagy a jövő telefonjaira és azok minőségére.
2018. nov. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Most mennem kell dolgozni, de reggel írok pár sort a tapasztalataimról, de mondom, ezek a telefonok még a 2000-es évek elején voltak nekem zömmel, manapság esetleg használtan lehet beszerezni őket, de nem igen érdemes.
2018. nov. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%
Erre tényleg nem könnyű válaszolni! Pl. hiába dicsérik sokan a Xiaomi-t, én pont kifogtam egy rosszat, ami össze-vissza fagyott, meg más baja is volt. De ettől még nem írom le a márkát! A Meizu-val van jó tapasztalatom. Már a második ilyen telefonom van, amivel elégedett vagyok, tehát erről a márkáról nem tudok rosszat mondani, de persze ez sem mérvadó. Ettől függetlenül a Meizu-t már merem ajánlani, persze ennél is előfordulhatnak hibás darabok, mint bármelyik márkánál. Volt Samsung meg Huawei telefonom is, de azok alsókategóriások voltak, szóval azokból nem következtetnék ezen márkák általános minőségére. Nekem ezek az eddigi tapasztalataim.
2018. nov. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

Első telefonom egy Ericsson T10 volt.

Élt 2000-2005. Sokszor leesett, még biciklivel is átmentem rajta. Halál oka: Ellopták.


Második egy használt Nokia 3210. Élt 2005-2008.

Csere oka: Szines kijelzős telefont akartam.


Harmadik telefonom: Nokia 6550 T-mobile verzió.

2009-2013 Szolgáltató váltás miatt váltam meg tőle, nem akartam függetleniteni.


Negyedik Huawei Ascend y320.

2014-2016 között használtam. Családban maradt továbbra is és a mai napig működik.


Jelen: Honor 5c.

2016- mai napig. Semmi probléma nincs a készülékkel.


Tavaly vettem még egy pár használt telefont csak úgy kipróbálni.

Samsung Galaxy S2. Egy kollégának tovább adtam és a mai napig működik, igaz a képernyő már eléggé be van "égve".

Motorola G. Munkahelyi telefonnak használom. Bár már kezd rosszalkodni.

iPhone 4s. Már gyenge az akkumulátora, igy már csak "házi" telefonnak van használva "vezetékes" telefon helyett.

2018. nov. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!