Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan kell unrootolni egy...

Hogyan kell unrootolni egy telefont és egyáltalán lehetséges-e?

Figyelt kérdés
Egy LG Nexus 5 telefont örököltem , viszont nagyon zavar, hogy rootolva van és az eredeti tulaja sem tudja, hogyan kell vissza csinálni ha nekem így nem jó...tudnátok ebben segíteni? Vagy esetleg ajánlani szaküzletet, ahol kéz alatt megoldanák nekem? Előre is köszi a válaszokat.

#visszaállítás #root #Unroot #telefon. mobil. mobiltelefon
2018. nov. 11. 14:35
1 2
 1/12 SIDLER22 ***** válasza:
100%
Nem tudom mért zavar ez téged. Általában rootoláshoz valamilyen plusz szoftvert fel szoktak rakni az Android rendszer MELLÉ. Talán ha valamilyen LG PC Suite programmal felteszed újra a gyári rendszert lenullázva a telefont akkor elveszik a root és kapsz egy új rendszert. De nem tudom pontosan LG-vel még nem volt dolgom és nem is ismerem olyan mesteri szinten ezeket a dolgokat. Recoveryket fel tudok telepíteni az eszközök többségére meg Samsungot nullázni. De egy telefonos szerintem megcsinálja neked 2-3 ezer forintért. De amúgy tényleg nem értem mért zavar, hogy rootolt. Így legalább hozzáférsz a telefon extra funkcióihoz.
2018. nov. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sajnos egyáltalán nem értek a roottal elérhető extrákhoz. :( Leginkább az zavar benne, hogy úgy érzem lassítja a telefont és túlmelegíti, ráadásul az új oreót nem engedi egy nulla tudással rendelkezőnek alapból feltelepíteni, biztos meg lehetne a programon keresztül, ami rajta van, de nem tudom hogy kell, és nem akarom elrontani teljesen a telót. Köszönöm a választ, megpróbálkozom akkor egy szervizessel, hátha pár ezerért meg tudják csinálni nekem. Ha valakinek lenne még ötlete vagy gondolata ezzel kapcsolatban, az ne fojtsa magába kérem!
2018. nov. 11. 20:42
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
A root csak további jogosultságokat ad, nem attól lesz lassú a telefon. Olvass utána és kábelen, vagy sd kártyáról tolj fel rá egy gyári romot, az kivisz mindent.
2018. nov. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 SIDLER22 ***** válasza:
Ha tényleg nullázni akarod a telefont akkor az LG szoftverével kéne meg csinálni. Az ha jól tudom a kernelen kívül mindent lenulláz.
2018. nov. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 SIDLER22 ***** válasza:

Ha félsz, hogy elrontod akkor vidd el telefonoshoz, de ha úgy döntesz, hogy magadnak csinálod meg akkor itt van kezdetnek egy kis segítség: [link]

Egyébként szívesen segítek én is ha kell, de felelősséget nem vállalok!

2018. nov. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, igazán segítőkész vagy! :) Megnézem a videót és megpróbálkozom vele egyedül. Ha esetleg elakadnék, megköszönöm ha segítesz! :)
2018. nov. 13. 00:29
 7/12 SIDLER22 ***** válasza:
Elírtam asszem. Nexusnál nem így kell.
2018. nov. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen, épp most olvastam egy másik témában, hogy valaki root segítségével le tudta tiltani a háttérben feleslegesen futó programokat, így nem szívta le olyan hamar az akkut.


Ez magáért beszél...

2018. nov. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, az LG-nél ez hogyan működik, de az én telefonomnál root és egy alkalmazás segítségével sikerült letiltanom pár felesleges gyári alkalmazást, ami nagyon merítette az akkut, így kb. 1-1.5 órával jobb lett a kijelzőidő egy töltéssel. Gondolom, mást is lehet még variálni a rendszerrel, de nekem csak ezért kellett a root-jog. Ja és én se vagyok telefonguru, szóval nem is igazán nyúlnék bele jobban a rendszerbe, mert kb. egy perc alatt képes lennék féltéglát csinálni a telómból :) Ezt csak azért írom, hogy gondold át, mielőtt unroot-olod a telefont, persze szíved joga, mit csinálsz vele! És mondom, én se vagyok egy informatikai zseni és mégis fél éve így használom a telefonom és még működik hiba nélkül :) De te tudod, mit csinálsz, csak gondoltam, megosztom ezt veled!
2018. nov. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Értem, engem legjobban az zavar az egészben, hogy a tavaly újnak számító Oreo 8.0 Android rendszert nem tudom feltelepíteni így a telefonomra, mindig megpróbálom a természetes rendszerfrissítést, de elakad és ez gondolom a root miatt van így. Ha bárki meg tudná mondani, hogy hogyan kell az új rendszert feltelepíteni, tulajdonképpen meg is oldódna a problémám.🤷‍♂️

A program, ami rajta van a root mellett az a TWRP app, hátha ez mond valakinek valamit...

Az eddigi válaszokat köszönöm! 👍

2018. nov. 14. 00:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!