Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szoftverfrissítés rootolt...

Szoftverfrissítés rootolt telefonra?

Figyelt kérdés

Sajnos örököltem egy rootolt telefont, de nem értek hozzá és nem tudom, hogyan kell a rendszert frissíteni. Eljutok addig, hogy a frissítés letöltődött, már indulna ujra a telefon, mikor ez a kép fogad: [link]

Mi a teendő ezek után? :(



2018. nov. 14. 00:46
 1/8 Alex Fly ***** válasza:

Lehetb hogy többet tudna segíteni bárki isb ha nem titkolnád ilyen gondosan a telefon típusát, az előző illetve az új rendszert illetve hogy mégis hogyan próbáltad frissíteni...

A képen egy TWRP főmenüje látszik. Ebből kiindulva ha feltételezzükb hogy valamilyen CM/LOS ROM volt fent és a menüből frissítetted ugyanannak az újabb verziójára, akkor annak befejezését manuálisan kell végrehajtanod (legalábbis egy időben ez volt). A telepítés menüt kiválasztod, ott kell betallózni a letöltött frissítést és onnan tudod feltelepíteni. Utána érdemes a törlés menüben törölni a cache-t, majd újraindítás...

2018. nov. 14. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen bocsánat, Lg Nexus 5 telefonról van szó, a 8.0 Oreo rendszerre szeretném frissíteni.

Értem, hogy be kell tallózni, de hová kell elmenteni, melyik mappába, mert kéri, hogy válasszak mappát, de nem tudom melyiket kell választani ilyenkor...

2018. nov. 14. 07:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért ez jön be, mert custom recovery van telepítve a mobilra. OTA-n nem tudsz frissíteni a root miatt, ha sikerülne is, bootloop-od lenne, amivel újra kell raknod az egész telefont.(jobb esetben)
2018. nov. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Itt lépésről lépésre leírja, mi a menete a full gyári visszaállításra.

Egyébként a nexusok nagyon érzékenyek a brickelésre, tehát mindent inkább háromszor olvass el, utána cselekedj.

2018. nov. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2018. nov. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:

Hát elvileg a főzött romra stockot veszélytelenül ráfrissíthetsz. De a root ezzel meg is szűnik.


A kevés hozzáértésből gyanítom, hogy a főzött romod frissül.

A letöltés után a download mappában lesz. Onnan frissítéshez illene áttenni a gyökér (root) főmappába, onnan betallózni és mehet.


Ha az új (és főzött) rom nem automatikusan jött, hanem te keresgéltél és töltöttél le egyet, ne próbáld felrakni.

Jelen ismeret szinten könnyen lehet, hogy nem a megfelelő rom a készülékre, nem passzol hozzá a twrp recovery stb, ezer hibalehetőség tudja téglává változtatni a telót.

2018. nov. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Amikor letöltöttem a frissítést és a feltöltés menübe bemegyek (vagy bármelyik másikba akár) és a 'válasszon tárolót' opciót választom és okét nyomok a belső tárhelyre nem történik semmi. [link]

Ha a négy db vízszintes csíkra kattintok ami a jobb alsó sarokban van, akkor ezt írja ki. [link]

Esetleg ebben tudtok segíteni, hogy ez után a lépés után, ha letöltöttem az egészet és el akarja menteni, akkor hogyan továb, hogy a fekete képernyőről ujrainduljon és akkor már az oreo fusson rajta?

2018. nov. 15. 23:11
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

TWRP Error 7-re általában elég a Cache, Dalvik partíciók formázása, DE:

Milyen lépésekkel végzed a telepítést?

Egy rendszerre csak úgy nem tudsz rátelepíteni egy másikat, tiszta telepítésre lesz szükséged, de az adatvesztéssel jár, hogyha nem csinálsz mentést.


[link]


Ez egy stabil, mai napig támogatás alatt álló 8.1 rendszer Nexus 5-re, ajánlott.


Először is erősen ajánlott a legújabb TWRP-t telepítened.

Az összes partíciót formáznod kell a "Wipe" menüpontban, az SD kártya kivételével, ha van.

Azután mehet fel a rendszer, majd rá egy Gapps pakk, és lényegében ennyi.

2018. nov. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!