Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri most iPhone 8-at venni?

Megéri most iPhone 8-at venni?

Figyelt kérdés
Ugyebár már egy év eltelt mióta piacra dobták.
2018. nov. 19. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha meg akarod venni, akkor persze hogy megéri.
2018. nov. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ. Csak telefonálásra nem éri meg. Meg ha az egész fizetésed bánná, akkor sem. Ha viszont nem nagy érvágás ennyi pénzt kiperkálni és vágysz rá, akkor hajrá, jó telefon ez.
2018. nov. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Közben megváltoztak a dolgok, mert banki hitellel nem tudom megvasárolni mert nincs meg a 3 hónap munkaidőm, a telekomnál meg már nem tudom online rendelni és ha t-pontban veszem meg akkor drágább. Viszont most néztem az iPhone 7-et is és árban bőven jobb. A tudásáról kérdeznék, hogy mennyiben különbözik az iPhone 8-tól? Melyikkel járnék jobban?
2018. nov. 20. 11:18
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat.
2018. nov. 20. 11:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Hitelre telefont venni? Az igen... meg sem fordulna a fejemben. De még autót sem.


Ha anyagilag nem felhőtlen a helyzet, akkor talán nem ragaszkodnék az iPhonehoz. Igen, jó a 7-es is. Korszerű, gyors... pár évig még hasítani fog. De pl az üzemidő nem az igazi.


A helyedben ránéznék a Pocophone F1-re. Bivalyerős hardver, és nem kell hitelt felvenned rá. Ami szerintem eléggé felelőtlenségre vall...


A helyedben dolgoznék, és fontosabb dolgokba fordítanám a pénzem. Pár évig beérném egy olcsó Pocophonnal vagy mással. És ha meg fogod tudni venni az iPhonet érvágás nélkül hitel nélkül, akkor hajrá.


Egy nagy baja a mai társadalomnak, hogy abból a pénzből ami nem is az övék olyan tárgyakat vesznek amire nincs is szükségük, és azért dolgoznak, hogy ezeket fizetni tudják. Beteges szerintem. Ne álj be a sorba.


De ez csak az én véleményem, a te életed, azt csinálsz amit jónak látsz.

2018. nov. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És ha házat akarnék venni akkor honnan a ku**a anyámból szedjek össze 15-20 millió forintot, ha szerinted nem szabad hitelt felvenni?
2018. nov. 21. 17:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy házra sem érdemes. Arra az egy dologra igen, mivel másképp sajnos nem megoldható. És nincs olcsó módja. Szóval ha valaki házat akar építeni, akkor igen, van értelme hitelt felvenni.


Ha valakinek autóra van szüksége (tényleg szüksége, sürgősen), akkor is indokolt, de csak abban az esetben, ha van stabil állásod, és vissza fogod tudni fizetni. Ha nem annyira sürgős, és van munkád, akkor ideiglenesen vennék egy régebbit használtan, 1-2000€-ért. Annyit össze lehet kuporgatni pár hónap alatt. Aztán ha lesz ház, meg minden fontosabb, akkor elkezdek gondolkozni autón azt is belevetve, hogy melyik tetszik.


De hogy telefonra hitelt felvenni? Hogy mivan?


-addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér.

Hallottad már? Ismerek embert, aki hitelt vesz fel kb mindenre. 4K tévé, mer az nagyon nélkülözhetetlen, autó, autótuning, telefon, meg kb mindenre. De szegény embernél sosincs pénz. Mert mindig elherdálja valami butaságra. És nem egy személynél van tartozása. Többek között nálam is volt. És a s z a ros 10€-t nem tudta egyben visszaadni. Hónapokig kellett rá várnom, hogy visszakapjam. Tudod mi ennek az embernek a baja? Nem tudja beosztani a pénzét, nem tud gazdálkodni. A sok kölcsön úgy ott fogja nyomni egyszer, hogy reccsenni fog. Ezért nem hátrány megtanulni gazdálkodni azzal, ami van. De a mai világban honnan is tudhatnák a fiatalok, ha az iskolában a Dór és a Ión oszlopstílus fontosabb, mint hogy megtanitsanak élni.


De érdemes megtanulni gazdálkodni, ez nélkül a tudás nélkül marhanehéz túlélni.


És a "tudok bánni a pénzzel" ott kezdődik, hogy barmilyen apróságra nem veszek fel kölcsönt, ha nincs rá feltétlenül szükségem, nincs rá pénzem, és van olcsóbb (és nem is sokkal rosszabb. Lásd: Pocophone) alternatíva.


Részemről ennyi. Innentől a te dolgod, arra veszel fel kölcsönt, amire csak akarsz. De ezzel a filozófiával nagyon nem lennék a helyedben.

2018. nov. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!