Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Android biztonsági frissítések...

Android biztonsági frissítések kitől jönnek? Mi van ha nem akarok Oreora váltani, nem kapok több biztonsági frissítést?

Figyelt kérdés

Egy Moto G5-öm van Android 7.0-val, teljesen elégedett vagyok vele, nem akarok 8.1-re váltani, hiába zaklat vele naponta a telefonom. De tartok tőle, hogy ez esetben biztonsági frissítések nélkül maradok. Ez így van?

Egyáltalán, hogy működnek ezek a biztonsági frissítések? Eddig általában az volt, hogy mondjuk júniusban kiírta a telefonom, hogy megérkezett az áprilisi biztonsági frissítés... jó hogy az 2 hónapja volt. Ezeket nem a Google teszi fel a telómra, hanem a Motorola, és ilyen lassúak vele?



2018. nov. 21. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Ha nem kapsz választ a kérdésedre, légy szíves emeld majd ki!

Mert engem is érdekelne részleteiben, mert én csak annyit tudok, hogy az Android frissítéseket ugyan a Google csinálja, de a telefonok gyártóinak a felelőssége, hogy ez a frissítés a készülékükön elérhetővé váljon (hogy kompatibilis legyen a készülék driver-eivel, a saját felhasználói felületükkel stb.).


Viszont azt én sem tudom, hogy ha nem lépsz egy Android verzióval feljebb, akkor a biztonsági frissítéseket meddig kapod meg, ha egyáltalán megkapod.

2018. nov. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Alex Fly ***** válasza:
100%

Alapesetben ez úgy működikb hogy a patcheket a Google elkészíti, nyilvánosságra hozza majd a developerek ebből elkészítik az adott készülékre a telepítőkészletet és eljuttatják a felhasználókhoz. Ha elkészíti...

Jelen esetben -gyártói ROM esetében- ez a Lenovon múlik. Ha úgy dönt a cég hogy az adott készülékre elkészíti, akkor meg fogod kapni a frissítést. Ha nem, akkor nem. Mint ahogy az is tőle függ, hogy ha ugen, akkor mikor.

Független ROMok esetén ez sok esetben pár nap alatt megvan.

A másik kérdés az oprendszer verziója. Ha kijön a frissebb Android, akkor egy ideig még az nem mindenki számára elérhető, ezért a regebbiekkel is foglalkoznak egy ideig. Mondjuk a konkrét esetben egy több mint két éves rendszerről beszélünk, ennek már a kettővel újabb generációja is a piacon van; ebben az esetben már nem számíthatsz túl sok mindenre. Főleg egy gyártótól, amelynek azóta több újabb modellje is megjelent és a terméktámogatást elsősorban ezekhez biztosítja...

2018. nov. 22. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Ez elég elszomorító helyzet. Közben angol nyelvű cikkeket is előtúrtam, és megerősítették, amit írtál. A Lenovo állítólag különösen hanyag e tekintetben, és egészen biztosan nem jön tőlük több frissítés Nougat-ra, sőt, eddig is nagyon ritkásan adták ki őket.

Valahol katasztrófa, hogy az Androidnak nincs egy olyan készülékeken átívelő belső "váza", amire gyártói beavatkozás nélkül is érkeznének biztonsági frissítések. Konkrétan ha a biztonsági lyukakat azonnal akarod betömni, Google Pixelt lehet venni 3 kilóért, ennyi.

2018. nov. 22. 08:45
 4/7 Alex Fly ***** válasza:
Vagy nem a Lenovotól szerzed be a rendszert...
2018. nov. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na igen, el is gondolkodtam rajta emiatt. Elég durva, hogy nagyobb biztonságban lenne a rendszerem orosz meg indiai hobbisták barkács Androidjával mint egy elvileg elismert tech-cég kezében, de hát ez van... Megfontolom még, de hajlok rá.
2018. nov. 23. 11:49
 6/7 A kérdező kommentje:

Ugyan lezártuk a kérdést, de ha valaki esetleg keresés révén idetéved: létezik egy Android One nevű sztenderd. Az eszerint gyártott készülékek nyers Androidot futtatnak, így közvetlen támogatásúak és frissítésűek. Ilyen az LG G7 One, Motorola One, Xiaomi Mi A1/A2, egy csomó Nokia: [link]

Legközelebb csakis ilyet veszek.

2018. dec. 6. 11:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Még az Android Enterprise Recommended ajánlású készülékeket tudom javasolni.


Az ebbe a kategóriába bekerülő telefonkészülékek gyártói vállalják, hogy 3 éven keresztül adnak ki biztonsági frissítéseket a telefonokra, legfeljebb 90 napos késéssel. Valamint 1 főverzió frissítést is mindenképpen ki kell adniuk.


Utána lehet nézni az interneten, nincs nagy követelménye, lényegében bármelyik középkategóriás készülék alkalmas erre a plecsnire.

2018. dec. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!