Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi értelme egy mobilon a...

Mi értelme egy mobilon a dupla vagy tripla kamerának?

Figyelt kérdés

Én semmi praktikus értelmét nem látom annak, hogy a telefon hátulján két vagy három kamera legyen, csak fölöslegesen drágítják a telefont. Legtöbbször a felbontásuk sem azonos. "Tartaléknak" kicsit fölöslegesnek tartom.

Vagy már mást nem tudnak kitalálni a gyártók, hogy eladhassák az új "jajdejó" legdrágább telefonokat?



2018. nov. 26. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Gondolom egyetlen szenzorral és "objektívvel" meg tudod oldani, hogy legyen rgb szűrő, különböző gyújtótávolság, rekesz, és látószög. Hajrá.
2018. nov. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Zzzoli ***** válasza:
100%

Nem egyforma a látószögük, például tájfotózásnál, egy várlátogatásnál stb.. nagyon jó képeket lehet készíteni a nagylátószögű fényképezőjével, egyéb esetben meg a normál.

A fényképező nem mindig áll rendelkezésre, nem akarod cipelni még azt is..

Ha egy mostani prémium kategóriás telcsinek nincs összefogdosva a lencséje, nagyon jó képeket készít.

2018. nov. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ennyi?

Nos, részemről ha kirándulni megyek, akkor minden esetben viszem a rendes fényképezőmet, azzal tudok jó képeket készíteni. A mobilon lévő kamera arra való, hogy ha valami hirtelen megtetszik, azt lefotózd. Ott úgysem fog senki a beállítással vacakolni, tehát hiába van huszonhét kamera a telefonon, úgyis csak kattintgatós, gyors képek lesznek. Ahhoz meg egy kamera is bőven elég.


Jól beállított, művészi kép a készítőtől függ, nem az eszköztől. Aki ért hozzá, az egy egykamerás mobillal is tud jó képet csinálni.


Szóval akkor az egész nem szól másról, csak a hiúságról (hú, nekem milyen jó telefonom van) meg a lustaságtól (nem akarok egy rendes fényképezőt cipelni). Értem.

2018. nov. 26. 18:02
 4/9 anonim ***** válasza:
A nagylátószög kérdése vegytisztán gyakorlati probléma, semmi köze az általad vizionált hiúságos ábrándokhoz.
2018. nov. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy technikai probléma, de az emberek 90%-ának fogalma sincs arról, mit jelent a nagy látószög vagy, hogy mi a különbség 2.8-as meg az 5.6-os rekeszérték között. Ők csak kattintgatnak a mobillal. A képek döntő része úgyis Facebookra meg Instagramra megy. Pontosan ezért teljesen fölösleges a több kamera, mert úgysem készítenek minőségi képeket!
2018. nov. 27. 08:46
 6/9 anonim ***** válasza:
A "zembereket", valóban sok dolog nem érdekli, de az igen, hogy jó minőségű képeket tudjanak készíteni. Ezt a gyártók most ilyen módon tudták tovább fejleszteni.
2018. nov. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Zzzoli ***** válasza:

Hármaska a legtöbbször én is cipelem a rendes gépet, de még ott is megvannak a buktatók. Volt hogy nem volt nálam egy rendesen feltöltött akkupakk, volt hogy benne maradt a pc elejében lévő olvasóban a memória kártya.

Aztán olyan is volt hogy motorozás, vagy quadozás közben találtam egy jó témát.

Ilyenkor nekem nagyon jól jött a prémium gép és az is nagyon jó volt hogy este mikor otthon a nagy és színhelyes monitoron visszanéztem a képeket, nagyon meg voltam elégedve a képek minőségével, részletességével, élethűségével.

2018. nov. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Ilyenkor nekem nagyon jól jött a prémium gép és az is nagyon jó volt hogy este mikor otthon a nagy és színhelyes monitoron visszanéztem a képeket, nagyon meg voltam elégedve a képek minőségével, részletességével, élethűségével."


Igen, de ehhez elég egyetlen, de jó minőségű kamera a telefonon. Minek kettő vagy három?

2018. nov. 30. 16:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Többször leírtuk már. Egyéni szociális probléma, hogy nem fogod fel.
2018. nov. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!