Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van ertelme rizsbe tenni a...

Van ertelme rizsbe tenni a telefont? Lent kifejtem

Figyelt kérdés

Vizes lett es nem erzekel. Kepet ad,a felirat is mozog a kepernyon (szoval az tokeletesen mukodik) ,tores/repedes nincs rajta.

Nincs befolyva a kep,szoval tokeletes minden ,csak epp sehol sem erzekel.

Van ertelme rizsbe tenni (par ora utan) vagy felejtos? Mi lehet a baja? Mit kene javittatni? Mennyibe kerulne? Ha rizs segit mennyi ideig erdemes bennehagyni?



2018. júl. 21. 16:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Minnél kisebb részre szétszedni és 5-7 napot benne kellene hagyni.

15 000-20 000Ft a javitás ha nem működik az érintő panelja.De rendelhetsz vatera,ebay-ről és megcsinálhatod olcsóbban.

Mivel sajnos ha nem javul akkor egész kijelző csere kell.

2018. júl. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Koszi
2018. júl. 21. 16:33
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ja, rizsbe. Vagy inkább kölesbe, esetleg árpa közé, netán tarkababba. Aztán a víz, huss, már el is tűnt.

[link]

2018. júl. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Sok eszer van...olvass utana:)
2018. júl. 21. 18:39
 5/16 anonim ***** válasza:

"Sok eszer van..."


Az biztos, aki a vizet kapott elektronikát nem áramtalanítja azonnal, nem veszi ki az akkut, nem fordul szakemberhez, hanem próbálgatja, jé még működik, annak aztán tényleg nem sok esze van.

Több évtized alatt rengeteg beázott szerkezettel találkoztam, mindegyik arról ismerhető fel, hogy az elektrolízis hatására szétrohad, korrodál az áramkör, méghozzá hihetetlen hamar képes jóvátehetetlen károkat okozni.

Azt már dugdoshatod rizsbe, nevetséges...

Úgyhogy ez nem úgy működik, mint nemrég Jessica Jones egyik epizódjában. Ilyen a filmekben van, hogy rizstől megjavul a lerohadt telefon, amúgy ez egy ilyen laikus baromság.

2018. júl. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mondtam,olvass utana.:)
2018. júl. 21. 18:59
 7/16 anonim ***** válasza:
70%

Ne fárassz, tudod mennyi laikus ostobaságot láttam már a neten 20 év alatt? Komoly szakmai írást nem találsz a témában, bulvárviccek meg ki érdekelnek...

"Van ertelme rizsbe tenni a telefont? Lent kifejtem"

Borsót vagy babot fejtegess inkább, annak technikáját még te is képes lehetsz elsajátítani. Bár, amilyen okosnak nézel ki...

2018. júl. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Veled is csak egyel tobben vagyunk:)
2018. júl. 21. 19:13
 9/16 anonim ***** válasza:
79%
Ha csak úgy egyben tesszük a rizsbe a telefont, tehát szétszerelés nélkül, akkor az egy csepp vizet nem fog kiszívni belóle, nekem senki ne akarja már beadni,hogy azon a kis lyukakon keresztűl képes kiszívni a nedvességet. Ha szétszedjük a telefont,akkor sem kell rizsbe tenni, feleslges, majd megszáradnak magától az alkatrészek, hogy működnek e utána, az szerencse kérdése. Mondjuk, ha beázva kapcsolgatjuk,tesztelgetjük, annál kissebb az esély arra,hogy működni fog. Mégegyszer nem kell erre pazarolni a rizset, azt hagyjuk meg anyának rizses húshoz, töltött káposztába, tejbe rizsnek, stb. Nem kell semmiféle elektronikai eszközt beletenni, mett nem használ.
2018. júl. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az "olvass utána" bölcsesség diktálja a telefonok első 24 órás töltését ma is... Itt is mindennapi kérdés.


A valóság az, hogy telefonod már napok óta konkrétan rohad, amin semmilyen mellé helyezett nedvszívó anyag nem fog segíteni, ami a kapillárishatással elbújt nedvességet különösen nem fogja kicsalogatni.

És a klasszikus bónuszkérdés: ha a rizs ilyen vagány nedvszívó, akkor a csomagolásba miért nem filléres rizst raknak a mesterségesen előállított szilikagél helyett? :))

Több realitása van az azonnali desztillált vizes átmosásnak és utána alkoholos beáztatásnak, ugyanis az alkohol bizonyítottan magába szívja a vizet (még a légnedvességet is kétpofára zabálja)

2018. júl. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!