Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha nem használjuk a telefont...

Ha nem használjuk a telefont romlik az aksi?

Figyelt kérdés
Nos egy iphone akkumlátora tud romlani hogyha nincsen használva a telefon több hónapig? Iphone 5s-ről lenne szó, talán 10 hónapig használtam azután vettem egy új telót és az 5s egyáltalán nem használtam egy évig... ilyenkor romlik az aksi állapota?

2018. dec. 14. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
A mélykisüléstől tönkremehet a li-Ion akksi (vagyis ha teljesen lemerül), mivel a szerkezetében vissza nmem fordítható átalakulás megy ilyenkor végbe.
2018. dec. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valami olyasmi. Ha nem használsz egy telefont, de ha tudod, hogy később mondjuk odaadod másnak, eladod stb. bármi mást csinálsz vele, akkor érdemes olyan havi szinten tölteni a telefont és száraz, szobahőmérsékletű helyen tárolni. Ezzel megóvhatod az akksit. Ha te ezt nem tetted meg, akkor arra a telefonra vagy költesz (akksi csere), vagy kuka.
2018. dec. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

"érdemes olyan havi szinten tölteni a telefont"

Ne érdemes, ha nem merül le, minek tölteni?

Karácsonykor feltöltöd háromnegyedig (ne teljesen), húsvétkor elég ellenőrizni (természetesen ha kikapcsolva tetted el, a kolléganőm bekapcsolva tette el egy évre, amikor elővette akkor csodálkozott hogy meg se nyekkent, tölteni sem lehetett).

2018. dec. 15. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Ahogy már sokszor volt róla szó (külföldi szakmai oldalakon is tényként kezelik), hogy a maximális feszültség fokozottan amortizálja az akkut, ugyanakkor használat nélkül azt sokáig képes tartani, mert az önkisülés nagyon alacsony ezeknél.

Ezért nem jó úgy raktározni, hogy teljesen fel van töltve.

Nyilván az sem jó, ha lemerül 2,5 V alá, ami a cellába integrált védelem lekapcsolási értéke általában.

Ha közepes töltöttségen tesszük félre, azt is elég sokáig megőrzi. Meg lehet figyelni, ha időnként ellenőrzi valaki.

2018. dec. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2018. dec. 15. 15:37
 6/6 anonim ***** válasza:
81%
#3 Épp ez az, ha nem használod akkor is veszíthet a töltöttségéből, ezért mondtam, hogy nem árt néha tölteni, vagy épp csak ellenőrizni. Arra nem emlékeztem csak pontosan, hogy milyen időszakonként kell ezt megtenni. Úgy tűnik tévedtem.
2018. dec. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!