Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xiaomi redmi 6 készülékre...

Tucsok10 kérdése:

Xiaomi redmi 6 készülékre érdemes letölteni vírusírtót, vagy alapból van rajta?

Figyelt kérdés
2018. dec. 18. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Mobilokra szerintem nincs vírus.


Android-ra se meg ios-re se.


Nekem van minden, ios-es és android-os is, újabb modellek, de szerintem nincs rajta vírusírtó, de olyanról nem hallottam hogy egy mobil vírusos lett volna.

2018. dec. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor azért én töltök rá, csak nem tudom melyik lenne a legjobb.
2018. dec. 18. 11:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem totál felesleges.


De te tudod.

2018. dec. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
# 2 Van rajta alapról, a MIUI része a vírusírtó.
2018. dec. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%

A MIUI -ban is van víruskereső, ami részben online, illetve a Google is biztosít (opcionálisan) vírusvédelmet (a Play Protect -re gondolok, ami a Play áruházból is elérhető, mint beépített opció, de a Google play szolgáltatások részeként létezik) ha online vagy.


Androidra bizony van vírus, sőt az elvileg vírusmentesnek mondott iOS -re is.

Mivel Android -ot használok csak, így csak erről a platformról tudok tapasztalatokkal szolgálni. Pár éve, a korábbi mobilomon akartam egy equalizer appot letölteni Play áruházból, ami elvileg ellenörzi az ott publikált appokat. Letöltés után, még amíg a play telepítette, bejelzett az Eset Smart Security az adott programra. Telepítés után automatikusan karanténba rakta és felajánlotta a törlést, miközben kiírta, hogy pontosan miféle fenyegetést is talált az appban. Szerencsére nem volt belőle gond, mert el sem indítottam, csak azonnal töröltem. Aztán az adott fenyegetés típusra (amit az Eset kiírt rá) rákerestem és utánna olvastam. Kiderült, hogy jól döntöttem amikor azonnal töröltem, mert komolyabb kárt tudott volna tenni adathalászattal, reklámappok automatikus telepítésével, a készülék zárolásával és adatok törlésével. Jelentettem a Play -en az appot, másnap már nem volt fent.

2018. dec. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!