Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ki miért "rootolta" a telefonját?

Gugu Gabor kérdése:

Ki miért "rootolta" a telefonját?

Figyelt kérdés

2018. dec. 28. 01:36
 1/10 anonim válasza:
88%
Programozok rajta.
2018. dec. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azert, hogy minden reszehez hozzaferjek (az elozo telefonjaimnal mondjuk erre tobb szukseg volt). Illetve azert, hogy tuzfallal letilthassak a netrol olyan appokat, amit nem szeretnek kiengedni. (ujabb OS-eknel, illetve alternativ ROMoknal elvileg erre van beepitett lehetoseg).


Jelenleg nem fejlesztek Androidra, de amikor fejlesztettem, emiatt is jol jott a root.

2018. dec. 28. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Pl. AdAway és a Modolt YouTube nálam alapszükséglet egy telefonon mert nem bírom nagyon a reklámokat..

Viper4Android is nagyon hasznos ha sok zenét hallgat az ember és fontos neki a hangzás.

Plusz roottal el lehet tüntetni a sok gyári bloatware-t, kezelni minden háttérfolyamatot és wakelockot, mindent testre lehet szabni amit alapból az android nem engedne (pl navbar, bootanimáció, emojik stb)

Szóval ja, azért van jópár előnye a rootolásnak

2018. dec. 28. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Csupa olyan okból, amire nem lesz szükséged.
2018. dec. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Bloatware letörlése

Hirdetésblokkolás (AdAway)

Custom ROM (a gyári már lassulgatott)

Youtube reklám nélkül

2018. dec. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Üzemidő növelése miatt. Felesleges gyári alkalmazásokat tiltottam illetve töröltem le, amik futottak a háttérben és merítették az akkut.
2018. dec. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

Régi Xperia telefonjaimra custom ROM-ot tettem. Cyanogenmod alapút, később LineageOS néven futott tovább.


2 éve Oneplus 3T-m van. Ezt nem piszkáltam,mert gyakorlatilag tiszta android rendszer van rajta és gyors is így nem éreztem szükségét.

2018. dec. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Xiaomi Redmi Note 4em van, azért nyitottam a bootloadert és rootoltam, hogy custom romot telepíthessek, LineageOS 14.1et, amiben nincs számomra felesleges app, a camera api2 és az EIS aktiválásával jobb képeket és videót tudok készíteni a Google Camera nevü kamera app segítségével, mint a gyárival.

A ritkán használt appokat, pl Messenger, jegelni is tudom, így eltávoltás nélkül lehetnek inaktívak.

2018. dec. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Van két főcsapás, amihez root kell: a felesleges gyári appok fagyasztása/letörlése és a reklámblokkolás. A miui-ban kb 50 appot fagyasztottam, anélkül is megy minden (ezek egy része a Mi fiókkal kapcsolatos) a blokkolást meg a host fájl átírásával oldottam meg, ez eredendően félrevisz minden nemkívánatos kérést.
2018. dec. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Főzött romok miatt. Az eddigi összes régi okostelefonom meg van még, gyerekek játszanak rajtuk. A főzött romok bíztosítják, a legújabb androidot a régi mobilokra.
2018. dec. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!