Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Honnan tudhatom, hogy milyen...

Honnan tudhatom, hogy milyen kategóriája telefonra van szükségem?

Figyelt kérdés

Tudom, hülye kérdés, de nem tudom mitől jobb egy jobb telefon. Eddig csak lite/mini/compact/stb telefonjaim voltak, kivéve a Galaxy S3-ast, ami annak idején elég jó vétel volt.


Sajnos 1 év után megadta magát a P8 lite 2017 telefonom, így vennem kell újat. ~100-120 ezer forintot tudnék rászánni, de nem tudom, hogy lenne-e értelme. Nézegettem a Xiaomi Mi 8, Pocophone F1, Honor 10 stb. kategóriájú telefonokat, de igazából nem jöttem rá mivel jobb. Telefont csak fényképezésre, navigációra, internetezésre, filmnézésre használom, játszani nem szoktam rajta. Illetve okosítom az otthonom, az ehhez szükséges appokat használom. Fontos lenne az üzemidő, illetve 64 GB tárhely (több nem kell).

Ezek alapján szerintetek megéri ennyit áldozni egy telefonra?

Esetleg pontos típust is írhattok, ha van ötletetek. :)


2019. jan. 3. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Ahogy nézem, a leírásod alapján neked a telefonnak két dologban kell kiemelkednie, ez pedig a kamera és az üzemidő.


Huawei P20-hoz mit szólsz?

2019. jan. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fényképezés ezek közül az ami miatt felárat kell kicsit fizetned egy középkategóriás telefonhoz képest.

Ha minden beleveszünk az üzemidőt is akkor én így láthatatlanba egy Mate 10 Pro-t mondanék.Most már elég jól lement az ára.

Olcsóbban Mi 8 Lite,Mi A2 vagy Nokia 7 Plus de ezek közül egyiknek sem igazán erőssége az üzemidő, utóbbinak a kamerája egész jónak is mondható.

2019. jan. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hűha, azért csak a fényképezés miatt nem adnék rá ki sokkal többet, mint kell. A fényképezés tudománya megáll nálam a gyors pillanatképek küldözgetéséből messengeren. Barátnőmnek honor 10-ese van, ha valamit meg akarnék örökíteni, arra ott van az. :)

Azt a telefont próbálgattam is kicsit, de durván 0,5-1 másodperccel gyorsabban töltött be egy weboldalt, mint a kis lite telefonom. Valamiért a kétszeres árért kétszeres teljesítményt is vártam,de nem jött be :)

2019. jan. 3. 21:11
 4/4 anonim ***** válasza:

A teljesítménykülönbséget ne a böngészés gyorsaságában keresd! Az már régen rossz, ha egy ilyen alapfeladatot nem tud ellátni egy készülék. :)

A teljesítménykülönbséget a különböző erőforrászabáló játékokban (Asphalt 9 pl.) lehet megmérni, mert ha ezek is zökkenőmentesen futnak és gyorsan indulnak, akkor bizony az teljesítményben egy igenis jó telefon. :)

Csak ugye írtad, hogy nem játékra kellene a mobil.


Ezért javasoltam inkább a P20-at, mert az kamerában elég jó elvileg. De ha 120 körül ki tudsz fogni egy Mate 10 Pro-t, az is egy nagyon jó választás. :)

2019. jan. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!