Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Apple letiltja az iPhone...

Apple letiltja az iPhone funkcióit?

Figyelt kérdés
Üdv! Adott egy iPhone 7 matt fekete 32gb-s készülékem, és egy szervíz kijelzőt cserélt a készüléken. Utángyártott kijelző lett téve a készülékre, olyan kérdésem lenne, hogy lehetséges-e az, hogy a TouchID, és a 3D touch funkciókat letiltotta az iPhone, mert érzékelte, hogy nem gyári eredeti a kijelző benne? Elején még működött az utángyárott kijelzővel mind a két funkció, idő közben változott ez.
2019. jan. 8. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Hol cseréltetted? Hivatalos szervizben?

Ha nem, akkor csak arra tudok gondolni, hogy valamilyen gagyi minőségű, ócska kijelzőt tettek bele, amivel nem működik megfelelően ez a funkció.

Ha hivatalos helyen, akkor viszont vidd vissza, van rá garancia (azt mondjuk nem írtad, mikor lett cserélve).

2019. jan. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, ilyen nincs, ha ez a gyakorlat létezne már, attól elég hangos lenne a net, mivel nem kevesen cserétetnek utángyártott kijelzőre, ugyanis gyárihoz nem lehet hozzájutni.
2019. jan. 9. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Most lett cseréltetve 1-2 hete, ezek a problémák most jelentkeztek, nem hivatalos Apple szervízben lett csináltatva.
2019. jan. 9. 08:49
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor itt más probléma lehet? Lehetséges, hogy a Proximity kábel el szakadhatott? Nem említettem de a kijelző tetején levő komponensek (hangszóró, előlapi kamera, fény-közelség érzékelő szenzorok) sem működnek. Utánnanéztem, ott egy vékony “Proximity” elnevezésű szallagkábel felel a komponensek működéséért. De ha az el szakadhatott az felelhet a TouchID, és a ForceTouch “nem működéséért”.
2019. jan. 9. 08:51
 5/7 A kérdező kommentje:
(Lehagytam a kérdőjelet, elnézést. *?
2019. jan. 9. 08:52
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor az lehet a gond, hogy nem hivatalos szervizben cseréltetted, ergó lehet, hogy valami eBay-es vackot tettek bele.

Igaz, hogy a hivatalos szervizek is utángyártott alkatrészekkel dolgoznak, de ezek mind az Apple által jóváhagyott, a gyárival azonos minőségű darabok.

Szerintem sürgősen vidd vissza, amíg nem lesz teljesen használhatatlan.

2019. jan. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm az értelmes válaszokat, köszönöm a segítséget. Visszaviszem a szervízbe ahogy allkalmam adódik rá! Minden jót!
2019. jan. 9. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!