Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan kell beüzemelni egy új...

Hogyan kell beüzemelni egy új telefont?

Figyelt kérdés
Eddig szolgáltatónál vettem a készülékeket, de most amit szeretnék, az ott nincs. Egyszerű volt, bementem, kifizettem, és beüzemelve, használatra készen átadták. Ha megveszem az új telefont, akkor elég csak beletennem a kártyámat, és már kész is? Nem értek hozzá, én is el tudom végezni a beüzemelést egyszerűen?
2019. jan. 23. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon egyszerű egy okostelefon beüzemelése, ráadásul szájbarágósan adja eléd. Ha nem megy, kérd meg az egyik okostelefonnal rendelkező ismerősödet.
2019. jan. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Az internet is menni fog rajta mindjárt, a sim kártyán vannak a beállítások?
2019. jan. 23. 10:19
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Értem én, hogy szolgáltatónál vetted. De ők állították be a nemzetiséget, a gmail fiókod meg minden??

Én amit eddig szolgáltatónál vettem ugyan úgy kellett állítani, mint egy gsm-ben vett telefont vagy egy netről rendeltet.

Van az első bekapcsolásnál pár menüpont, nyelv, ország, wifi, g-mail fiók, de ennek fele ki is hagyható és majd később hozzá adod. Nem kell rá operációs rendszert rakni meg semmi bonyolult dolog.

Bele pakolsz (sim, sd), bekapcsolod és mindent leír egyértelműen.

Ha annyira nem megy, hogy eddig ezt megcsinálták a szolgáltatónál, akkor szerintem ahol veszed is meg csinálják. 3percnél tovább nem tart az egész művelet, ha kihagyod a nem kötelező részeket kb 1 perc.

2019. jan. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Egy hete vettem így egy okostelefont és nem para egyáltalán.

Beraktam a SIM-kártyámat, bekapcsoltam a készüléket és követtem az utasításokat, mint pl. bejelentkezés fiókokba, wifi-jelszó megadás, adatvédelmi beállítások. Több lépés kihagyható, ha nem vagy biztos bennük (később van lehetőséged rendesen beállítani őket). Szóval így vagy úgy, de a végére lehet érni és használhatod a telefont.

Sok sikert!

2019. jan. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Igen, ők állították be, amit nem tudtam, azzal visszamentem, elmondtam mi a gondom, szépen megkértem az ügyintézőt, és megcsinálta. :) Hát ez van.. :D Köszönöm szépen a segítséget, így fogok tenni!
2019. jan. 23. 10:30
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

A legutóbbi 2 telefonomnál egyből ment a mobilnet. Egyel régebbinél már nem. Ott a szolgáltatót kellett felhívni, küldtek egy linket, rá mentem, letöltött valamit, újra indítottam és ment. De szerinem már okosban van megoldva.

Csak a pin kód kérése az egyetlen beállítás a sim kártyánál. Szóval itt nem tudom mire gondolsz. A telefon számaid attól függ, hol vannak, hogy hova mentetted, de ez is csak adat és nem beállítás. Ha minden egyéb beállításra gondolsz pl csengőhag, háttér, képernyőzár akkor nem. Azokat a telefon csinálja, semmi köze a simnek.

Ha a régi sim kártyád van akkor nem fog kérni pin kódot. Ha új lesz annál igen. Ha nem szoktad meg, hogy kéri a sim pin-t akkor a telefon beállításban majd ki lehet kapcsolni.

2019. jan. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tényleg - SIM kártya:

figyelni kell a méretére is, de részleteket megtalálod itt - [link]

[link]

Mobilnet ha nem megy, segít a szolgáltatód, sőt! Nem egyszer, a szolgáltató weboldalán találsz róla információt mit és hogyan kell beállítani. Arra figyelj oda, hogy amilyen részt kihagynak, azt Te is hagyd ki.

2019. jan. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok segítséget! Még azt szeretném tudni, hogy ha nem jó az új telefonba a mostani sim, akkor telefonostól bemegyek a szolgáltatóhoz, és ott cserélik ugye?
2019. jan. 23. 13:07
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, SIM kártya cseréje néven megcsinálják, de ha kaptál egy SIM kártyát, az már 3 féle méretben van -> normál, micro és nano, úgyhogy nem kell új SIM-el bajlódni.
2019. jan. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2019. jan. 23. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!