Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi történt? Vissza tudom...

Mi történt? Vissza tudom valahogy csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy két hetes Xiaomi mi A2 lite típusú 4/64GB-os mobilon. Reggel úgy kezdte, hogy nem volt szolgáltatás(ergo mobilnet se). Gondoltam biztos kimozdult, ezért kiszedtem(előtte leválasztották az SD-t), megtörölgettem a kártyákat és visszatettem. Kérdezte, hogy az adatok tárolására, vagy átvitelére használnám a kártyát. Az első opcióra nyomtam. Pár percig még az SD kártya ellenőrzése felirat volt látható. Majd az, hogy sikertelen művelet. Kiszedtem megint a kártyát és megismételtem az előző műveletet. Ezután elfogadta a kártyát. Azonban a zenelejátszóba érve nem volt ott semmi. A fájlok is megfogyatkoztak. Ellenőriztem a tárhelyet, ahol a memóriakártyán 500MB adat volt. (Olyan 6GB-nak kellett volna lennie). Ami inkább meglepett, hogy a 64GB-ból 57GB foglalt, a kb. 7GB helyett. Ellenőrizve viszont nem mutatta, mi foglal el rajta ennyi helyet. Itthon(internetkapcsolattal) a képek újra láthatók, mert felmentette a felhőbe(onnan valahogy még megpróbálom visszatölteni), a zenéket is rá tudom tenni újra, de mi történt azzal a +50GB-al? Mit csináljak vele? A SIM hibája, hogy nincs szolgáltatás?



2019. jan. 24. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:

A bemenet is lehet koszos, a SIM kártya esetében.


De mivel az első opciót választottad, ezért leformáztad a kártyát.

2019. jan. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát mindent letöröltem? Visszaállítható ez valahogy? Mindkét eset a kártya formázásával jár, kikerülhető ez? Köszönöm a válaszod:)
2019. jan. 24. 17:15
 3/7 anonim ***** válasza:

formázott memóriakártyákról vissza ehet állítani szinte mindent számítógép és megfelelő szoftver segítségével.

Általában, jó esetben, ha szerencséd van.

a telefonok, fényképezőgépek stb, gyakorlatilag csak letörlik formázás címén az adatokat.



ne használd a kártyát, mert ami adat felül lesz írva az már nem állítható vissza

2019. jan. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm válaszod!Le tudnád írni nekem ezt részletesebben?
2019. jan. 24. 21:01
 5/7 anonim ***** válasza:

kell hozzá egy számítógép amibe be tudod dugni a memória kártyát.

micro sd kártyákhoz kell általában adapter is.

illetve a számítógépen egy szoftver.

windows-hoz nem értek már sajnos, úgyhogy nem tudom melyek azok a programok amik jó és használhatóak is - illetve ingyenesek.

keress rá a data recovery software kulcsszavakra.


Disk Drill Media recovery van nekem MAC-en. Lehet van WIN-re is.


Maga a varázslat nem túl nagy ördöngősség.

általában minden program úgy működik, hogy - ahogy más programokban is - egy meghajtóként látod a mamóriakártyát (meg a többi merevlemezt, pendrájvot)

kiválasztod a kártyát és egy kattintással elindítod a keresést, szkennelést.

ez nagyon sokáig tart. én egy 500 gigás vinyóról probáltam visszanyerni az adataimat, azt közel 20 óráig szkennelte. De még olyan adatokat is talált rajta amit már vagy 4 éve töröltem :)))))

Amikor végzett a progi a kártya szkennelésével akkor megjeleniti, listázza) azokat a fájlokat amiket megtalált.

Ez után kiválaszthatsz egy mappát a gépen amibe átmásolja, elmenti az adatokat.

2019. jan. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a részletes leírást! Nem is tudtam, hogy létezik ilyen. Sajnos a szoftver csak két fájlt talált. Elronthattam valamit?
2019. jan. 28. 10:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát még annyi ötletem van, hogy van ezeken a programokon olyan, hogy deep scan.

azt futtatad vagy csak a sima scant?

2019. jan. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!