Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ebay-es telefon megbízható és...

Ebay-es telefon megbízható és megjön?

Figyelt kérdés
Az ebay-en láttam egy telefont (Honor v20) ami feltűnően olcsó (160 ezer HUF, magyar weboldalakon meg 210 ezer forint).Az egyik ismerősömtől kérdeztem megbízható-e, ő azt mondta hogy egy termék amit rendelt nem jött meg. Megbízható az ebay vagy inkább ne kockáztassak?

2019. febr. 1. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:

eBay-re különösen igaz, hogy ami túl szép, az átverés általában.

Neked pedig azért nem szabad rendelni szerintem, mert egy nyomorult szót sem említettél arról, hogy körültekintően megnézted az eladó számait és minősítéseit.

Amíg ezt nem tanulod meg, addig nincs miről beszélni.

Hihetetlen, de előfordul néha ezen az oldalon, hogy minimális visszajelzésű eladónak is be akarnak ugrani egyesek.

2019. febr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A vámoltatás miatt nem érné meg, amúgy sem érdemes ebayről nagyobb értéket venni, mert nagyobb a jutalék és így drágább, mint egy kínai webshopból, ahol kaphati olcsón vámmentes szállítás és EU raktáraik is vannak, ahonnan akár 5 nap alatt is megérkezhet az áru.
2019. febr. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Tegyük fel hogy minden rendben lesz és megfog jönni. Na neked akkor fizetned kell 2.5% vámot és 27 % áfát.

Meg néhány ezer ft vám eljárásért.

Számold ki így mennyi lesz a vége.

Kb 50-52000 ft-ot kel még fizetned itthon rá.

2019. febr. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Az ebay megbízható. Van néhány simlis eladó, de ha PayPal-lel fizetsz, akkor reklamálsz, hogy nem kaptad meg a cuccot és visszafizetik az árát.

A 210 helyett 160 nem olyan nagy különlegesség, nálunk a 27% áfa miatt drága, ha pl. usából jönne, akkor ez ott normális ár, de - ahogy előttem is írták - ha EU-n kívülről rendeled, akkor még fizetned kell rá áfát, vámot, vámügyintézés díját és máris nem lesz olyan olcsó.

Ha EU-n belülről jön, akkor nézd meg az eladót, hogy mióta van az ebay-en, mennyi pozitív értékelése van eladóként, így nagyjából láthatod, hogy megbízható-e.

Engem 7 év alatt még sose vertek át ebayen.

2019. febr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezt még átgondolom...
2019. febr. 1. 20:22
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
Vámmal áfával ugyanott vagy, ha nem drágábban..és akkor még garanciáról szó se esett.
2019. febr. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!