Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen forrasztó pákát javasol...

Milyen forrasztó pákát javasoltok a javításhoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 7 colos Lenovo tablet töltő csati levált a helyéről. Van itthon egy azt hiszem JLT--02 állomás, de nincs hozzá olyan fej, ami ezt a nagyon vékony kis érintkezőket biztosan tudnám forrasztani. Belehet-e szerezni ilyen nagyon vékony hegyet valahol, vagy tudtok esetleg preciziósabb forasztó pákát a célra?

2019. febr. 6. 22:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezt a pákát nem ismerem, de ha a csati nem különálló egység, hanem az alaplapon van, akkor kérdés az is, hogy az érintkezők felváltak-e róla. Ezt inkább forrólevegős pákával szokás csinálni. Plusz még ami a nagyobb gond, hogy a csatlakozó háza hogy van rögzítve. Utána meg még az újat visszarakni, megfelelően rögzíteni, hát ez macerás nagyon. Ehhez azért nagy gyakorlat kell. Plusz a páka hőfoka is számít....
2019. febr. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Forrasztó hegyet lehet csinálni is. Én olyan vastag rézből hajlítottam és reszeltem ki amilyen kellett.
2019. febr. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Biztos hogy vékony kell ? Én élesben nem csináltam mert kezdő vagyok de memória chipet le még vissza forrasztottam DDR2 modulra az ment. Folyasztoszer és nagy trampli hegyu pakaval sikerült .
2019. febr. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Egy smd memóriachip forrasztása egyszerűbb, mint ez.
2019. febr. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Micro USB vagy milyen aljzat ez?
2019. febr. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Sajnos alaplapra forrasztott a csati. Ráadásul úgy hiszem a rögzitő része le is tört. 4 ponton van akülsö fém ház beforasztással rögzitve. Ebből az első kettő ki jött a helyéből a hátsó szerintem le tört bár a törés nehezen azonosítható elég kevés a nagyítóm hozzá. Viszont törés nélkül nem logikus, hogy minek van ott az a lemez darabka az aplapon. Szóval inkább gondolnám, hogy letört.


Pákából találtam kettőt, melyiket javasolnád?


1, [link]


vagy ez: [link]


Esetleg ez: [link]

2019. febr. 7. 16:50
 7/13 A kérdező kommentje:
A 12:56 os kérdésre Igen Micro USB.
2019. febr. 7. 18:00
 8/13 anonim ***** válasza:

El van az törve, csak nem látszik.

Vedd meg a másodikat.

De azért lenne egy kérdésem. Egyrészt értesz-e hozzá, másrészt megéri megvenni ennyiért csak emiatt egy pákát, vagy nem lenne jobb inkább szervízeltetni? Abba még utána az újat be is kell forrasztani ám. Nagyon könnyen el lehet rontani az egészet és az új csatit is nagyon könnyű tönkretenni, akkor meg azt is szedheted ki. Meg ott van még az, hogy az érintkezőit mihez forrasztod oda, egyáltalán a fólia nem jött le a nyákról?

2019. febr. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Cseréltem már ilyen csatlakozót, szerintem nem az a műfaj, amivel célszerű elkezdeni valakinek a forrasztást.

Hőlégfúvóval pedig könnyen kárt is lehet okozni, véletlenül lefújsz egy alkatrészt, amit nem akartál és egyéb kihívásokkal is lehet szembesülni.

2019. febr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja, igen a forró levegős pákával vigyázni kell arra valóban, hogy a környező alkatrészeket ne fújd le vele a nyákról, mondjuk arra vannak hőálló ragasztószalagok, de az sem olcsó.
2019. febr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!