Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van olyan, hogy puhább áram?

Van olyan, hogy puhább áram?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy karácsonyra kaptam egy indukciós töltőpadot a Samsung S6 Edge telefonomhoz. Ha normál töltővel töltöm fel 100%-ig, akkor sokkal tovább bírja, mintha az indukciós padon töltöm fel szintén 100%-ig. Mintha az indukciós áram nem lenne olyan, mint a vezetékes töltés árama. Szerintem ez egy hülyeség. De akkor mi a magyarázat?
2019. febr. 11. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy hülyeség.
2019. febr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség. Egyszerűen csak máshogy használod így nem bírhat pont annyit.
2019. febr. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Többször kipróbáltam, felváltva használtam a vezetékest egy napig és az indukcióst egy napig. Mindig éjszakás vagyok 6-6-ig és zenét hallgatok rajta mindig ugyanazt. Vezetékes töltés után reggelre marad rajta 45% általában, de indukciósnál reggelre bepirosodik és 10% alá megy. Tesztelni fogom tovább.
2019. febr. 11. 15:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha ez igaz, akkor az indukciós töltő elektronikája rossz, hamarabb hiszi telinek az aksit és ezt is jelzi a telefonnak, így az kijelzi a 100%-ot, de mivel valójában nincs tele hamarabb lemerül.
2019. febr. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy az indukciós töltő vevő része 5 V-nál nagyobb töltő feszültséget produkál.

Egy 12 V / 7 Ah-ás zselés ólomakkut töltöttem kb. 20 V üresjárati feszültségű DC hálózati tápról. Igen ám, de emiatt a nagy feszültség miatt a vele összekapcsolt akku kivezetésein hamar mérhető volt a 14 V, ami nagyjából a feltöltöttségnek felel meg. De ettől még töltő áram kicsi vagy kevés ideig folyt bele. Így valójában nem volt elég energiával feltöltve az akku, hisz csak a végfeszültséget mérhettem, ahogy a telefon elektronikája is csak az akku feszültségét figyeli és nem a beletöltött energiát.


Próbáld ki azt hogy bizonyos vastagságú könyvet alkalmazol távtartónak az indukciós töltőpad és a mobil közé, hátha kisebb lesz a töltő feszültség és az akku talán nem éri el olyan hamar azt a feszültséget, ami miatt feltöltöttnek tekinti az elektronika. Nem garantálom hogy ez bejön, hisz nem ismert az akku feszültségét figyelő elektronika, ahogy azt sem lehet tudni hogy a mobil indukciós vevő része tartalmaz-e 5 V-os stabilizátort vagy sem. Így nem ismert az sem hogy a távolság függvényében hogyan változik a vevő résznek a töltő feszültsége.

2019. febr. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

# 5


Ez egyáltalán nem működik. Nem is számít nagyon az 5 V pontos értéke, bizonyos határon belül legalábbis, egyébként az USB-kábelen is szokott esni valamennyi feszültség.

De a töltésszabályzó a telefonban van és az állítja be az akku töltőáramát, hogy meddig kell tölteni stb.

Az pedig pontosan gondoskodik róla, hogy úgy legyen feltöltve, ahogy tervezték.

Ettől független az akkuba integrált védelem, aminek megint más a szerepe.

Noha az megfigyelhető (de ez lehet típusfüggő is), hogy amikor az USB-kábelen több feszültség esik, csökken az áramfelvétel is, illetve fordítva.


Úgyhogy ez teljesen más téma, mint amikor te szabályzó áramkör nélkül rákötsz egy tápot a zselésnek nevezett akkura (ami bizonyára AGM, vagyis felitatott üvegszálas).

Azzal az akkuval ezt meg lehet tenni, csak megfelelő trafós tápot kell alkalmazni (nem kapcsolóüzeműt), aminek saját belső ellenállása nagyjából jól korlátozza az áramot, meg a végfeszültségre is odafigyelni.

2019. febr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!