Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ilyen mennyiségű töltés...

Ilyen mennyiségű töltés mennyire káros a telefonra?

Figyelt kérdés

Üdv!


Egy Huawei Mate 20 Pro okostelefont használok már egy ideje.

Nagyon tetszik a készülék, nagyon meg vagyok vele elégedve, viszont van némi aggályom a gyorstöltés miatt.

Ugyanis a telefonhoz kapott töltő egy 40 W-os gyorstöltő.


Szerintetek rövidebb-hosszabb távon nem fogja jelentősen károsítani az akkumulátort, ha ekkora teljesítményű töltővel töltöm?


Köszönöm előre is! :)


2019. febr. 19. 19:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"de sehol nem találom a töltésvezérlőt!"


Telefon alaplapján egy apró IC, apró tekercs és pár még apróbb alkatrész, melyek egy szabályzott step down DC-konvertert alkotnak.

Ezt kerested, szét is szedted?

2019. febr. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Alex Fly ***** válasza:

@10: "Ha pedig üzletpolitikai szempontból nézem: egyik gyártónak sem áll érdekében, hogy hosszabb ideig használd a terméküket, hanem amilyen gyakran csak lehet, cseréld le az aktuális kínálatuk legújabb darabjára"

Azaz üzletpolitikailag az az érdekeb hogy a termék.életciklusa alatt megelégedéssel használd, hogy amikor eljön az ideje a cserének, akkor is az ő kínálatából válassz, ne a konkurrens gyártók termékei közül. Tehát nem fogja direkt megkeseríteni a felhasználó életét, hanem a vevői elégedettségre törekszik...

2019. febr. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

#11

Ja, bocsánat, én azt hittem, hogy valahol a töltőadapteren van valami beállítási lehetőség vagy a telefonon belül szoftveresen lehet ezt megadni. 300 000 Ft-os gépet nem fogok ezért szétcincálni, főleg, hogy az IP tanúsítványa és a garancia ilyenkor szépen el is veszne neki.


#12

Igen, csak ugye egy örök kérdés, hogy egy telefonnál, különösen egy igen drága telefonnál mit, pontosabban mennyit értünk életciklus alatt? 2 év? 3? Esetleg 4?

Mikor várható az a folyamat, amikor a Mate 20 Pro tulajok tömegesen elkezdenek telefont váltani? Mert lényegében akkor ha úgy nézzük, az akkumulátornak is addig kell megfelelően működnie.

Kvázi így is feltehettem volna a kérdést, hogy kb. meddig lesz használható mobil a Mate 20 Pro, de ebben azért más tényezők (frissítések, rendszerszoftver stb.) is közrejátszanak, nem csak az akkumulátor kapacitás.

2019. febr. 20. 14:34
 14/14 Alex Fly ***** válasza:

@13: ebben leginkább a fejlesztés a meghatározó. Van tökéletesen működő 486yos számítógépemb ami több mint 20 éves és a mai napig problémamentesen üzemel. Mégsem azt használom, hanem egy jóval modernebb gépet...

Ugyanez a helyzet a mobilkészülékekkel is; ha rajtam múlna, akkor még mindig a Defyt használnám.

A jelenleg használt lítium-alapú akkuk esetében viszont technológiai korlátot jelent az, hegy csak adott számú töltési-kisütési ciklust viselnek el kapacitáscsökkenés nélkül. Ez független a gyártótól. Mindenesetre adott esetben egy akkucsere nem feltétlenül igényli a teljes mobil cseréjét...

2019. febr. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!