Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhon SE töltési hibára megoldás?

IPhon SE töltési hibára megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy iPhon töltő adapterem (eredeti), amelyik töltés közben gyakran túlmelegszik és nem tölt tovább, olyankor ki kell húzzam, hogy hűljön le, és utána ismét tölt.

Mi lehet a probléma?

Károsíthatja-e ez a telefon akkumlátorát?

Van egy nem eredeti adapterem is amelyik viszont jól működik csak azt nem használom mert nem eredeti.

Mit tanácsoltok, szerintetek használhatom a nem eredeti adaptert vagy mit tegyek?


2019. márc. 5. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan használhatod a másik adaptert.
2019. márc. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha az is melegszik, akkor valszeg az akku öreg már nagyon.
2019. márc. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Ugyanez ez volt nálam is, csak nekem iPhone 5s-el. Ugyanígy melegedett, volt, hogy le is állt a töltés. Majd hol töltődött hol nem, míg végül teljesen elromlott a telefon. Mivel "eredetit" volt az Emagról, így visszavittem és megkérdeztem, hogy mitől van égett szaga, miért melegedik és azt mondták, hogy valószínűleg egy gyári hibásat fogtam ki, de garancia híján nem cserélték ki.
2019. márc. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
elromlott az adapter* nem a telefon.
2019. márc. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Akku állapotának biztosan nincs köze a dugasztáp melegedéséhez, miután a telefonban van a töltésszabályzó, ami a töltőáramot meghatározott értékre korlátozza, stabilizálja.

Nem is tudja megkülönböztetni az akku állapotát, hogy az jó vagy rossz. Az elhasználódás egyébként leggyakrabban a cella belső ellenállásának lassú növekedésében nyilvánul meg a lítiumos akkuknál.

Ritkábban belső átvezetés, de a szabályzó arra is ugyanúgy korlátoz, meg akkor már régen rossz, az akku elkezdi meríteni magát, melegszik terhelés nélkül is.

2019. márc. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy az akkuval van baj mert szinte új telefon.

Itt az a probléma, hogy melegszik nagyon az adapter és utána nem tölt. Inkább ez a jelenség akkor fordul elő, ha a telefont 40% alattról kezdem tölteni.

Az érdekelne, hogy ez nem károsítja-e a telefont? (mármint az efféle töltés)

2019. márc. 5. 19:57
 7/10 A kérdező kommentje:
Mert nem szeretnék új adaptert venni, ha nem muszáj...
2019. márc. 5. 20:01
 8/10 anonim ***** válasza:

Ilyen hőlekapcsoló védelem a dugasztápokban nem is szokott lenni, csak túláramvédelem.

Először csodálkoztam is, a tiédbe hogyhogy ilyen extrát raktak, te talán nincs is benne.

Az akku hőfokát szokták figyelni a telefonok töltés közben (is). Bizonyos hőmérséklet felett megszakítja a töltést, kihűlés után engedélyezi.

Elképzelhető, hogy az eredeti töltő nagyobb áramot ad, gyorsabban tölt, ezért azzal néha leáll, míg a gyengébb töltő nem bírja annyira megizzasztani az akkut.

Ez nem mond ellent a #5 hozzászólásomnak, ahol áramkorlátról beszéltem. Lehet, hogy a gyengébb töltővel el sem éri a korlátot.


De erről meg is győződhetsz, amikor a telefon megszakítja a töltést, olyankor egyik tápról sem kellene töltenie elvileg, tehát a gyengébbről sem.

2019. márc. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

...te talán nincs is benne.

javítva:

...de talán nincs is benne.

2019. márc. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Már próbáltam úgy ahogyan írtad: amikor nem töltött átraktam egy másik töltőre és azzal ment. Csak kimondottan akkor nem megy ha az adapter túlmelegedik és egy fura égett szaga van. Olyankor hihúzom és miután lehűl az adapter (nem a telefon)akkor működik tovább, addig míg be van dugva nem tölt, ülhet ott egy órát is.

.

2019. márc. 5. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!