Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonon, ha VPN-t használok...

Telefonon, ha VPN-t használok ugyanúgy számít az adatforgalom?

Figyelt kérdés
Telekomnál vagyok és vannak olyan alkalmazások amik "nem használnak" mobilnetet, viszont, ha VPN-t használok, akkor az ugyanúgy nem számít bele a havi keretemben, vagy akkor számolja mintha egy sima csomagban lennék és nem lenne ingyen?

2019. márc. 27. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel a Telekom a VPN mögé nem lát be, nem tudja külön számolni a forgalmat, így ilyenkor mindent vagy semmit játék van. Vagy mindent beleszámít (általában ez az igaz), vagy ha olyan technológiájú VPNt használsz ami elhiteti magáról, hogy ő egy "nem beszámított" alkalmazás, akkor semmit se számol bele, ergo teljesen korlátlan neted lesz.
2019. márc. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor felesleges használnom telefonon, mivel ezt az előnyét a csomagomnak elveszítem, hogy korlátlanul használok bizonyos alkalmazásokat?
2019. márc. 27. 19:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak akkor csatlakoztasd a VPNt amikor kell, így a korlátlanság megmarad amikor netezel, a VPNt pedig akkor használod amikor a mögötte lévő szolgáltatásokat akarod igénybe venni.
2019. márc. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2019. márc. 27. 19:43
 5/9 anonim válasza:

Fu a hozzá nem értés nagyon toppon van a topicban....


Teljesen irreleváns hogy VPN-t használsz-e vagy sem, az adatforgalom nem fog eltűnni. A szolgáltatódat kvára nem érdekli, hogy kihez megy a forgalmad, így a VPN semmit nem változtat.

2019. ápr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Telekomm válasza:
A kedves utolsó téved, VPN alatt a korlátlanul használható alkalmazások csökkentik az adatforgalmat, mivel pont, hogy nem látja a Telekom, hogy mire használod fel. :)
2019. máj. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Joaqin válasza:

Így van kedves telekomm, nekem leszívta ma 4gb miközben videót néztem , holott azt hittem h elofizettem az expressVPN-re és így megmarad a mobil netem, vhogy ezt ki

Lehet küszöbölni h ne szívja le a telekom, vagy inkább adjam vissza a VPN-t , (30 napos visszakuldesi lehetőségem van) , próbáltam úgy is h kikapcsoltam a mobil netet , úgy is tudtam nézni , azt hittem így a VPN szervere rol nézem , eléggé laikus vagyok remelem érthető voltam ... IOS X -em van , köszi a segítséget előre is.

2019. aug. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A félreértések elkerülése végett. A VPN használatával nem lesz korlátlan a mobilinternet, ezzel nem lehet kijátszani a szolgáltatók adatforgalmi korlátját. Sőt, VPN-el az egyébként csomag szerint korlátlan alkalmazások is csökkentik az adatforgalmat (pl. Facebook).


A VPN célja a kapcsolat titkosítása. Az Express VPN, ProtonVPN, NordVPN, CsibPVN, Windschrible és a "tárasik" is egy ilyen szolgáltatás. Ha bekapcsolod, a szolgáltató nem lát bele, mit csinálsz az interneten, csak annyit lát, hogy VPN-re csatlakozol. Továbbá a VPN-ről elért weboldalak sem látják a te IP címed, hanem a VPN szolgáltatóét. Tehát a kapcsolat titkosítására és az IP cím elrejtésére jó.


VPN-t akkor érdemes használni, ha nyílt WiFi-t használsz. Mivel nyílt WiFi-n a hálózat üzemeltetője, sőt mindenki aki az adott hálózatra csatlakozik beleláthat az adatfolyamba, így megszerezheti a felhasználóneveket, jelszavakat, sőt akár banki adatokat is. Ha nyílvános WiFi-n VPN-t használunk, akkor viszont csak azt látják, hogy VPN-re csatlakozunk, tehát az adataink biztonságban vannak.


Az utolsónak: ha az Express VPN-t azért vetted, mert korlátlan mobilinternetet szerettél volna, akkor kérd vissza a pénzt. Ha viszont van nyílvános WiFi, akkor érdemes használni.


TIPP: aki alkalmanként internetezik nyilvános WiFi-ről, nekik a ProtonVPN-t ajánlom, ennek van egy ingyenes csomagja, ami három ország összesen 7 szerverére enged csatlakozni, és korlátlan adatforgalmat ad. Az NL (Holland) ingyenes szerverük a leggyorsabb Magyarországról, ez átlag 20-40 Mbit/s sebességgel megy, és a válaszidő is egész jó, tehát átlagos használat mellet bőven elegendő. És ami a fő érv a ProtonVPN mellet, hogy a többi ingyenes VPN szolgáltatással szemben náluk nincs adatforgalmi korlát. A fizetős csomagok természetesen gyorsabbak, illetve több ország szerverei érhetőek el vele, meg természetesen az is korlátlan adatforgalmat ad.

2019. aug. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanúgy számítja. Tartalmazhat az előfizetői vagy feltöltési csomagod olyan dolgot hogy bizonyos alkalmazások(pl. Youtube, netflix, facebook, instagram) korlátlan adatforgalmát biztosítja az internet szolgáltatód.
2022. febr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!