Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelefonok 2010 nem voltak...

Okostelefonok 2010 nem voltak annyira elterjedtek? Neked volt?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 13. 22:30
1 2
 11/16 Alex Fly ***** válasza:
76%
2000 körül már voltak okostelefonok. Konkrétan a Mio készülékeivel szemezgettem akkoriban -ha jól tevedek, a WinCE ketyegett rajtuk. De voltak Palm alapú készülékek is...
2019. ápr. 14. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

2014ben kaptam az elsőt. Addig egyszerű mobilt használtam. Pedig most kB minden nap használom az előnyeit.

2004ben már voltak blackberryk a suliban.

2019. ápr. 14. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
47%
Lehet, csak épp az akkori BlackBerry-k ugyanúgy néztek ki külsőre, mint a mostaniak, viszont komoly op. rendszer nem volt rajtuk, csak sima mobilszoftver, ergo nem okostelefonok voltak!
2019. ápr. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
45%

Na igen, mobilnetezni még nem nagyon lehetett velük. Inkább manager calculator volt sim kártyával. Ilyen értelemben valóban csak 2011-től vannak smartphone-ok.

De nagyon menők voltak :)

2019. ápr. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Alex Fly ***** válasza:
100%

@14: az okostelefonok nem a mobilnettől azok. Ilyen alapon okostelefonok lettek volna annak idején az általam használt Sony Ericsson K és W sorozatú készülékei is.

A kritérium a teljes értékű operációs rendszer...

2019. ápr. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Akkoriban a HTC is az élvonalban volt, 2009-ben jelent meg pl. a TOuch Pro 2, szétcsúsztatható, alfanumerikus billentyűzettel rendelkező telefon. Ma már viccesnek ható, de akkoriban sztenderdnek számító 480x800 felbontással.

[link]

Ez akkoriban menőbb volt, mint a még ismeretlen Galaxy S.


Volt egy ilyenem, aztán egy-két hónap használat után visszaváltottam egészen a közelmúltig gombos telefonra.


Amúgy mindig volt a buta telefonok mellett egy tényleg őskövület, de hibátlanul működő fekete-fehér, DOS 5.0-ra épülő HP200LX palmtopom, határidőnaplónak, címjegyzéknek, táblázatkezelőnek. Ez asszem 96-től megvolt, és Nokia 2110-el összekötve még korlátozottan, de levelezni is lehetett vele. Ma is működik :)

2019. ápr. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!