Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi történik, ha beírom a...

Mi történik, ha beírom a telefonszám elé a 00-t?

Figyelt kérdés
Felhívtam a mobilszolgáltatóm, és pár dolgot kérdeztem, többek között azt, hogy milyen opciók vannak, hogy olcsóbban telefonáljak külföldre? Erre egy olyat mondott, hogy ha nem akarok csomagot váltani írjak be 00-t a telefonszám elé, és úgy rosszabb minőségű lesz a hívás, de olcsóbb. Ez tulajdonképpen mit takar?
2019. ápr. 15. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ilyesmit mondtak volna. A 00 előtárácsázó szám, pl ha külföldöről hívsz magyarországra akkor tárcsázhatsz 0036 ...vagy +36... előhívó számot. A 00-ás nemzetközi perfix ugyanaz mint a +.

Semmit sem befolyásol a hívás minőségében ( és árában sem ).

2019. ápr. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Előfordulhat, hogy valamit félreértettem. :) köszönöm a választ
2019. ápr. 15. 19:15
 3/9 anonim ***** válasza:

"Előfordulhat, hogy valamit félreértettem"


nemkicsit....

nem volt indiai akkcentusa az ügyfélszolgának?

2019. ápr. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pedig van ilyen, már bő tíz éve is volt. Akkor a Telenornál voltam, használtam is a szolgáltatást, most a kereső a vodát dobta ki.


Lényeg: ha a telefonszámot a hagyományos módon adod meg, akkor normál telefonhívást fogsz indítani, nemzetközi díjszabás szerint.

Ha viszont nem +XX formátumban adod meg az országkódot, hanem +0XX formában, akkor neten fog menni a hívás, sokkal olcsóbban, ennek esetleges hátrányaival együtt: több késleltetés, olykor ki-kimaradó fél másodpercek, rosszabb hangminőség.

(a negatívumokat nem írja a szolgálató, ez a saját tapasztalatom volt)


[link]

2019. ápr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Előző: nagyon jól leírtad, erre nem gondoltam, de ez picit más, mint amit a kérdező írt ( de biztos erre gondolt ). Gyakorlatilag egy plusz nullát kell a nemzetközi szám elé írni és akkor VoIpon megy le a hívás.

Mondjuk szerintem még mindig jobban jár a kérdező ha pl Viber out-ra fizet, vagy egyenleget tölt fel mert az olvasom, hogy 74 Ft a Vodafonnál 1 perc ( Szlovákia), még Viberen ez 54 Ft ( vezetékes még olcsóbb, csak 9 Ft )

2019. ápr. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez a gyakorlatba hogy néz ki? osztrák szám esetén +43 helyett +043 ?
2019. ápr. 16. 03:53
 7/9 anonim ***** válasza:
00043
2019. ápr. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
bocs, igen a +043 is jónak tűnik.
2019. ápr. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2019. ápr. 16. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!