Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik telefont vegyem?...

Melyik telefont vegyem? Samsung galaxy A50 vagy Xiaomi mi 9 SE?

Figyelt kérdés

Samsung galaxy A50:


-85 ezer forintért már hozzá lehet jutni.

-128 gb tárhely (és még bővíthető is)

-Super Amoled kijelző, 6,4 col

-Víz és porálló (elvileg) IP68

-Kijelző alá épített ujjlenyomatolvasó

-Csak 4 GB ram

-Mi 9 SE-ben jobb kamera rendszer van, de ezen is 3 hátlapi van (25+8+5mp)

-Van benne jack csatlakozó

-4000 mah akkumulátor

-Antutu pontszáma 146ezer

-Csepp alakú notch

-Dual sim


[link]



Xiaomi mi 9 SE (64 gb)


-Sokkal jobb kamera rendszer (48+13+8mp)

-6 gb ram

-64 gb tárhely, nem bővíthető

-5,97 col, Super amoled kijelző ez is, tehát picit kisebb, mint az A50

-Picit drágább, 105 ezerért lehet hozzájutni

-Ebben is kijelző alá épített ujjlenyomatolvasó van

-NEM vízálló

-Nincsen benne jack csatlakozó

-3070 mah akkumulátor

-Csepp alakú notch

-Antutu pontszáma 179 ezer

-Dual sim


[link]



Sok érv szól az A50 mellett:

Nagyobb kijelző (és ráadásul ugyan úgy super amoled), vízálló, nagyobb akkumulátor, van benne jack csatlakozó, olcsóbb, amiért rosszabb, mint a mi 9 se, az a kamera remdszer meg a hardwer.

És a mi 9 se meg pont ezekben jobb: tehát jobb kamera meg erősebb hardwer, kb ennyi.


100 ezerért akarok telefont venni max, tehát a mi 9 se még pont belefér, az a 4-5 ezer már nem számít.

Az A50 bővíthető, de ha tippelnem kellene, akkor ezért az egyik sim foglalatot fel kellene áldozni, én viszont mindenképpen 2 simet használok egyszerre.

A mostani telefonom 16 gb-os, és elég, nem is bővítem, de azért elég, mert ebben gyenge kamera van, nem is fotózom vele. Ha olyan telefonom lenne, amiben jó kamera van, biztosan fotóznék sokat, de szerintem a 64 gb-os tárhely így is elég lenne.

A jobb kamera meg az erősebb hardwer miatt a mi 9 se-t venném, a nagyobb kijelző és a vízállóság miatt meg az A50-et.

A jack csatlakozó hiánya nem zavarna, max veszek egy y elosztót és akkor megy egyszerre a töltés és jack csatlakozóm is van.

Ha az A50 is jó képeket készít, akkor inkább azt venném.


Ti melyiket vennétek a helyemben?



2019. ápr. 19. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Az Antutu csak egy közelítő érték, nem számottevő lényeg! Memóriája ugyan nem bővíthető, de az USB-csatlakozó által pendrive-ot is rá lehet súgni! Az akksija jóval kisebb, így nem árt hozzá egy powerbank, viszont ahogy Te magad is leírtad a lényeget, jobb kamera, meg amúgy összeségében az egész - egyértelműen a Xiaomi!
2019. ápr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én most vittem vissza egy mi8-at, gyenge az akkuja, abban pedig 3500-as van, a 3070 nagyon kicsinek tűnik.

Nem azért veszek egy telefont hogy azért ne használjam mert merül az aksi....

Én is gondolkodom a samsung A50-en, de félek tőle.

Még felmerült bennem a xiaomi redmi note 7 128gb, 70000 ft.

2019. ápr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én amit láttam samsungot 85 ezerért, az 6gb/128gb volt és nem vízálló... Mindenesetre nekem a samsung jobban tetszik, már csak a megjelenése miatt is. De a döntés a te kezedben van.


Itt egy videó, amiben összehasonlítják a két telefon által készült képeket.

[link]


Remélem segítettem :)

2019. ápr. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a samsung jobban megéri
2019. ápr. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!