Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mindegyik mobilon elérhetők...

Mindegyik mobilon elérhetők az ékezetes betűk?

Figyelt kérdés

Mostanában látom, hogy elharapódzik a kommentekben az ékezetes betűk használatának mellőzése.

Ne feledjük, hogy a


fokabel lehet fókabél is , valamint főkábel is.


2019. ápr. 19. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Valaki azon is besértődik, ha azt írod neki, hogy "Szarnyalo", pedig csak "szárnyaló-ra" gondolsz!


Egyébként a válasz a kérdésedre:

Igen, minden mobil készülék képes az ékezetes betűk írására, ugyanis ez nem telefon függő, hanem billentyűzet-alkalmazás függő.

Teszem azt, ha mondjuk a play áruházból feltelepíted a Google billentyűzetét (A Gboard-ot, ha esetleg gyárilag nem lenne telepítve), és azzal fogsz tudni ékezetet írni. De ha mondjuk szintén a play áruházból feltelepítesz valami kínai vackot, akkor azzal már lehet, hogy nem fogsz tudni ékezetet írni.


Tehát összefoglalva:

A Magyarországon használt telefonok képesek az ékezetek írására, csak sajnos a telefon manapság okosabb, mint a felhasználó. Kinek nem inge, az ne vegye magára.

2019. ápr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló válaszához hozzáfűzném a tapasztalatom. Mégpedig azt, hogy sok mai tizenéves gyerek a gyorsabb írás érdekében (pl Gboard -ot használva is) mellőzi az ékezetek használatát, mert az ékezetes betűk előcsalása (hosszan rajta tartott újjal) túl időigényes és azalatt míg 1 ékezetes karaktert le tudna írni leír kb 3 vagy 4 karaktert is ékezetek nélkül. Szóval sokan csak sietnek... Az autocorrect -et pedig kikapcsolják, mert még a végén butaságra javítja az ékezet nélküli szavakat.
2019. ápr. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
46%
Alapból egyik androidos mobilomon sem volt ékezetes billentyüzet. De a google playböl lehet le tölteni. Sok a vàlaszték. Aztàn beàllitod hogy az legyen az alap billentyüzeted.
2019. ápr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, minden mobilon vannak, csak sajnos sokan vagy lustaságból, vagy csak a gyorsírás miatt szeretik mellőzni! Én is jónéhány kérdéssel találkoztam itt, ahol a kérdező csupa ékezetek nélkül írt, nehezebben lehetett kivenni, hogy pontosan mit is akar tudni, aztán végére oda írta, hogy "bocs az ekezetek hianyaert, mobilrol irok!". Én meg erre gondoltam magamban: "És akkor mi van?! Mobilról is lehet ékezettel írni, szóval ez nem mentség!" Ha valakinek van bőven ideje netezni, hogy ne csak az e-mail-jeit nézze át, hanem itt lógjon Gyakorin, akkor nem értem hova siet az írással, 1-2 másodperccel több idő csak ékezetes betűt írni! És most én is mobilról írom ezt a választ, mindig arról netezek gép hiányában, mégis érthető, normális, ékezetes betűket használok, és precízen odafigyelek a helyesírásra is!
2019. ápr. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, és hozzáteszem, nem töltöttem le, alapból van rajta, csak hosszabban rá kell nyomni az adott magánhangzóra, hogy beadja az összes féle ékezetes variációt!
2019. ápr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként hozzátenném, hogy van olyan billentyűzet, ahol nem kell hosszan rányomnod az adott betűre ahhoz, hogy előhívd az ékezeteseket. Van, ahol alapból be van építve az ékezetes betű a rendesbe, szóval nem kell semmire se hosszan rányomnod. Ilyen billentyűzet pl. a Huawei Swype. Szóval ez a "sietek" meg "egyszerűbb" mindig is béna kifogás lesz. :D
2019. ápr. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Minden mobilon es szamitogepen elerhetoek valamilyen formaban az ekezetes betuk, de ez nem jelenti azt, hogy hasznalatuk kotelezo is, hisz szerencsenkre a magyar nyelv annyira szep, hogy ekezetek nelkul is kontextusbol egybol ra lehet jonni, hogy az illeto fokabelrol vagy fokabelrol ir.
2019. ápr. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Végül is használni nem kötelező az ékezeteket.

Kérdés hová vezet ez, mikor a mai fiataloknak egyébként is igen szar a helyesírásuk, hát még ha ezt hanyag eleganciával is fűszerezik.

2019. ápr. 20. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!