Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lassabban töltödik a telefon...

Lassabban töltödik a telefon egy hosszabb kábellel?

Figyelt kérdés
A töltőkábelem már három helyen el van törve, ragasztgatom szigetelőszalaggal, de hiába, az is elszakad egy idő után.Viszont nagyon rövid, 80 cm-es a kábel. baj lenne ha egy 2 méteres usb kábelt vennék helyette?Lassítaná a töltést?

2019. ápr. 22. 13:58
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, szerinted akkor mi e helyes válasz?

Nem bunkóságból kérdezem, tényleg kíváncsi vagyok mostmár😅

2019. ápr. 22. 23:46
 12/13 anonim ***** válasza:
26%

A kérdésedre válaszolva: ha minőségi, jó kábelt(!!) veszel, akkor nem lesz lassabb.

Elmagyarázták a felettem lévők a vezetők működését, tehát itt én már nem is magyaráznám tovább. :D

Amúgy ha utángyártott adaptert használsz, akkor igen, az lassíthatja a töltést.

2019. ápr. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Hát nem tudom, nekem van 20 centis és két méteres kábelem is, a 20 centis csordogál, a szerintem 4X gyorsabb kb. A réz vezeték fajlagos ellenállása 0.017 ohmmmnegyzetpermeter ha jol emlékszem, egy 0,025mm2 1m vezeték ellenállása így 0,068 ohm, ha két amperrel töltök akkor ezen esik 0,136V az ötből. Emiatt nem kéne szerintem 4-5X -ére növekednie a töltés időnek szerintem. Nekem is az a tapasztalatom hogy vastagabb kábelek gyorsabbak, de nem szedtem még szét vékony kábel átmérőjét megnézni hogy számolni tudjak vele
2020. márc. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!