Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Csak én képzelem be vagy...

Csak én képzelem be vagy tényleg lassabban merül a telefonom ha 5v 2a töltő helyett 5v 1a-ressel töltöm fel?

Figyelt kérdés
3 napja 5v 1a-vel töltöm 0-ról 100 ra és olyan mintha tovább bírná, pedig ugyanannyit használom

2019. ápr. 23. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Normális esetben nem fogja tovább bírni. Ha az akksid gyengélkedik, lehet, hogy a 2A-es töltővel hamarabb eléri egy kis időre azt a feszültséget amit teljes töltöttségkor, ezért lekapcsol a töltő úgy, hogy még nincs tele, csak azt hiszi. De ha ez így van, az a közeljövőben megdöglő akksi előjele.
2019. ápr. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt is már többször leírtam itt, ha valaki ismeri a Li-ion akkuk standard CC/CV töltési eljárását, akkor nehéz ezt elképzelni.

Először töltés valamennyi áramkorlát (CC) mellett az előírt végfeszültségig, utána ezen tartani (CV), míg az akku által felvett áram visszaesik a kapacitás tizedének megfelelő áramra (vagy amennyit a gyártó pontosan előír).

Tehát ilyen szempontból mellékes, hogy mennyi volt az indulóáram, mert mindenképp ugyanaddig kell várni a végén.

Meg sokan azt sem értik, hogy a végén miért lassul le a töltés, mindenféle butaságokra szoktak célozgatni, holott ez a CV-szakasz természetes velejárója.

Itt ugyanis már nem lehet gyorstöltéssel tolni, hanem csak várni lehet a telítődésre, ahogy az akku "hajlandó" felvenni a töltést.

2019. ápr. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak te képzeled bele...
2019. ápr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!