Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy lehet egy telefont úgy...

Hogy lehet egy telefont úgy megsemmisíteni házilag, hogy semmilyen módszerrel ne lehessen semmilyen adatot kinyerni belőle többé?

Figyelt kérdés
A kérdés adott. A lényeg, hogy a telefonok memóriája sok adatot tárol rejtett mappákban, eldugott logokban, és még egy alapos törlés, hard reset és átvizsgálás után is maradnak fontos jelszavak, adatok, képek stb. Egy régi telefonomról van szó, amit már másfél éve nem használok, már be se lehet kapcsolni, úgyhogy fizikailag és nem szoftveresen szeretném a legutolsó bitet is megsemmisíteni mielőtt kidobom.
2019. ápr. 27. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Ezt a "kérdés adott" gyökérséget mi értelme leírni bármikor is? Magyarázza már el valaki.
2019. ápr. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Há égesd el, reszeld le, port csinálj belőle. És aki akarja az adataidat mond meg neki, hogy a porból csinálja meg a telefont.
2019. ápr. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Bedobod a kályhába, abból aztán nem olvas ki senki semmit.
2019. ápr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem fog leállni egy törött, sérült telefonról adatokat helyreállítani, ennyire paranoid le legyél. Legfeljebb a filmekben mikor valamilyen bűncselekményhez bizonyítékot kell szerezni bármi áron, de nem a hétköznapi életben. összetöröd, a csatlakozókat megsérted, onnantól kezdve senkinek eszébe nem jutna összekapcsolni egy számítógéppel hogy adatot keressen rajta. Egy hétköznapi ember egy gyárilag visszaállított telefonon sem talál semmit.


Semmilyen különleges módszerre nincs szükséged. Kalapáccsal deformálod vagy baltával kettécsapod, már ez bőven elég.

2019. ápr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Egy hétköznapi ember egy gyárilag visszaállított telefonon sem talál semmit."


Sajnos de. Egyszer egy használaton kívüli telefonomat egy rokonomnak adtam, előtte gyári beállításokra visszaállítottam, majd egy hard resetet is csináltam rajta, mappákból töröltem mindent, és amikor a facebookon rányomott valamire a rokonom, olyan képek jöttek elő, amiket már évekkel előtte töröltem. Utána Total Commanderrel átnéztem, találtam is jó pár képet, azokat is töröltem, de ennek ellenére még mindig maradtak olyan képek, amiket nem találtam meg.

2019. ápr. 27. 20:33
 6/10 anonim ***** válasza:

A haverod a facebookon nyerte vissza a képeidet, nem a telefonodról

Mivel a facebook a tudtod NÉLKÜl eltárol gyakorlatilag (szinte) minden tevékenységet, amit a telefonodon végzel (fotók, híváslista, hadd ne soroljam,) majd ezeket 1-2 perc alatt vissza is töltheti a telefonra, mintha ott lettek volna régóta....



Na de ha totális semmisítést akarsz, akkor a telefont szétszeded, kiveszed az "alaplapját" és vagy szétzúzod, vagy tűzbe dobod, (vagy mindkettő:) )

Ja és ha nem akarsz így járni ismét, akkor nem fészbúkozol többet

2019. ápr. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem a face tárolta. Ugye ott van a „Mi jár a fejedben?", alatta „Fénykép", ha erre rányom valaki, akkor a telefonban fellelhető összes fotó megjelenik, és nem csak a kamera képei a DCIM mappából, hanem a legeldugottabb rejtett mappákból is, amit a telefon eldugott valahova, és még a gyári beállítások visszaállításával is ott marad. Más profiljában nem jelenhetnek meg az én fotóim, főleg olyanok, amiket fel se töltöttem. Amúgy se vagyok fent már kb. 5-6 éve.

Sokan úgy adják el az 1-2 éves telefonjukat, hogy nem is tudnak arról, hogy mennyi minden marad benne. Akár könyvjelzők és jelszavak is kinyerhetők. Én ezért nem is adok el semmi olyat, amin bármilyen személyes fájl vagy adat lehet.

Szerintem is a tűz a legjobb.

2019. ápr. 28. 00:10
 8/10 anonim ***** válasza:

"Szerintem is a tűz a legjobb."


De ne a házban végezd el!

2019. ápr. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Majd a kazánban.
2019. ápr. 28. 08:11
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy tablet és gyári vissza állítás után van egy pár kép rajta amit nem törölt.
2019. ápr. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!