Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vettem egy gsm boltban egy...

Vettem egy gsm boltban egy mobiltelefon töltőt pár hete, büdös szaga lett és a biztosítékot le csapta. Nem akarják visszaadni a pénzem, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szerencsére megvolt a blokkja, de azon nem volt rajta, hogy mobiltelefon töltő, csak azt írták rá hogy "gyűjtő 1" és mellé a vételárat. Visszavittem oda a töltőt ahol vettem, elmondtam hogy hibás és le csapta a biztosítékot, kérem vissza az árát. Megnézte a boltos a töltőt és a blokkot, aztán kijelentette hogy ezt a töltőt nem tőlük vásároltam és ha még egyszer megpróbálom átverni akkor kitilt az üzletéből!
2019. máj. 25. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Fogyasztóvédelem
2019. máj. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%

Nem tudod bizonyítani. Nem szerepel a termék neve a blokkon. A terméken sincs semmilyen egyedi azonosító, hogy egyértelműen be lehessen azonosítani az adott példányt.

Bemondásra senki nem ad garanciát.

A (már csak nevében létező) fogyasztóvédelem is bizonyítékokat fog kérni.

Az eladó azt fogja állítani, hogy nem is látott, vagy ha igen, a blokk egy telefontok blokkja, ilyen töltőt ő nem is árul.

2019. máj. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 szántóvető ***** válasza:
100%
akkor is meg kell hogy büntessék a boltot,mert a blokk nem beazonosítható.szóval mindenképp tegyél panaszt.
2019. máj. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Örülj hogy a konnektort vagy a teljes áramhálozatott nem tette tönkre....

Amúgy nem sok mindent tudsz csinálni,max annyit hogy keresel normális helyet,ahol jobb minőségű az áru!

2019. máj. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hálózatnak nem tud ártani, konnektornak sem nagyon, de inkább az pörkölődjön meg, mint a telefon.

Valamint olcsó kínai adapternél én még szakmabeliként sem erőltetném azt, hogy megfogom az USB-t és a vízvezetéket egyszerre.

Amíg a talpam szigetelt a földtől, semmi gond, a fázist is megfogom. De egy ilyen adapterben én sem bízom.

2019. máj. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. A mobiltelefon-töltő ára gyártója és típusa mi volt?

Mert 10000 Ft alatt nem köteles jótállást (A jótállás körében - a jótállás mindkét fajtájának teljes időtartama alatt - a jótállásra kötelezett (az eladó) csak akkor mentesül a felelősség alól, ha bizonyítja, hogy a hiba oka a teljesítés után (tehát például a vevő általi nem rendeltetésszerű használat miatt) keletkezett) adni rá - lásd: 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendeletet ( [link] )


2. Szavatosságot (a szavatosság körében fő szabály szerint a vásárló köteles bizonyítani „igazát”, vagyis azt, hogy a hiba oka már a vásárláskor megvolt a termékben és a hibát nem a vevői rendeltetésellenes használat okozta) viszont a Polgári törvénykönyv ( [link] ) XXIV. fejezete alapján viszont igen.


3. A nyugtán nem kötelező szerepelnie a termék megnevezésének:

"173. § * (1) A nyugta kötelező adattartalma a következő:

a) a nyugta kibocsátásának kelte;

b) a nyugta sorszáma, amely a nyugtát kétséget kizáróan azonosítja;

c) a nyugta kibocsátójának adószáma, valamint neve és címe;

d) a termék értékesítésének, szolgáltatás nyújtásának adót is tartalmazó ellenértéke."

Forrás: 2007. évi CXXVII. ("áfa")törvény [ [link] ]


Éppen ezért nehezen tudod érvényesíteni a szavatossági jogodat, mert nem tudod bizonyítani, hogy a terméket ott vetted.

2019. máj. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Vettem egy gsm boltban egy mobiltelefon töltőt pár hete, büdös szaga lett és a biztosítékot le csapta. Nem akarják visszaadni a pénzem, mit csináljak?"


Ha garanciára vágysz, vásárolj olyan helyen ahol ezt megkaphatod.

Használt, eleve posék minőségű, kétes előéletű holmikra nem fogsz garanciát kapni sehol.

2019. máj. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!