Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mik az alapvető különbségek a...

Mik az alapvető különbségek a Miui és a sima "csupasz" android között?

Figyelt kérdés

Sajnos erről sehol nem találtam infót, igen, beírtam a Google-be, de akkor se. Olyat nem, ami konkrétan (momdjuk pontokba szedve) leírja, hogy ez és az a különbség.


Mostanában akarok venni Xiaomi telefont, és sok helyen olvastam, meg tesztvideókban láttam, hogy sokaknak nem tetszik a Xiaomi rendszere. Az egyetlen különbség, amit észre vettem egy videó alatt, hogy a Xiaomi-nak nincsen főmenüje, tehát nincsen olyan, hogy "minden alkalmazás" és ha jól emlékszem, a sima, csupasz amdroidon van. Ennek a hiánya mondjuk nem tudom, hogy mennyire zavarna engem, de egy launcherrel biztosan megoldható. (A mostani telefonomon is van egy launcher, annak meg van főmenüje).


De mi másban tér el még a Miui a csupasz androidtól?


Valaki, akinek volt / van Xiaomi-ja, meg volt / van sima, "csupasz" androidos telefonja, el tudja mondani nagyjából, hogy mik az alapvető különbségek?



2019. máj. 26. 04:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem. Pedig volt Google phonem oneplus one is anno és ugyanannak latom.


Az appok a fő képernyőn vannak de gyuthetoek egy mappa alá így lényegtelen kérdés illetve a fő képernyőn csak a legfontosabbakat tarolom a többit a másik desktopon, meg nem keresem hanem van kereső és beirom az első 2-3 betűjét és úgy keresem franc nézi végig az ikonokat.


Nem is fog feltűnni a változás. Én nem is vagyok oda érte de nem is vagyok ellene működik, stabilan ennyi

2019. máj. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja igen és messze nem olyan katyvasz mint pl egy Huawei ha azt elviselik az emberek akkor mindent
2019. máj. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Más a kinézet, a design, a MIUI inkább hasonlít az iOS-re kinézetben, mint a Google által alkalmazott Material Design-ra. Kb minden máshogy néz ki, mások az ikonok, más a beállítások menü, mások a gyári alkalmazások (pl. óra, zene, naptár, számológép, böngésző). máshogy néz ki az értesítési sáv, máshogy néz ki a navigációs sáv, más a gesztusvezérlés (szerintem jobb mint a stock androidnál). Sok plusz funkció van benne, pl. minden appnak külön beállíthatod hogy használhat-e mobilnetet vagy csak wifit. Kicsit erőszakosabb a memóriakezelése, hamarabb lelövi a háttérben futó appokat. Ha nem fut semmi akkor is több RAM-ot eszik mint a gyári Android. Alapból szerintem szebb a MIUI, viszont a Play Storeban a legtöbb alkalmazás a stock android design-irányelveit követi, így kicsit nem illenek össze a MIUI-val. Az animációk viszont szerintem szebbek a gyári verzióban. Mindkettő teljesen jól használható rendszer véleményem szerint.
2019. máj. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Alex Fly ***** válasza:
A felület csak részletkérdés. Az alapvető különbség az, hogy a MIUI nem közvetlenül az AOSP-ból lett fordítva, hanem rengeteg saját kódot tartalmaz.
2019. máj. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sok beállítása van, vannak speciális Mi lehetőségei (mentés, Mi felhő) szerintem egy nagyon jól beállítható és testreszabható android a Miui.

[link]

"nincsen olyan, hogy "minden alkalmazás""

Ez a gyári Mi launcher baja, egy nagyon korlátos valami, érdemes lecserélni a legnépszerűbb 3-4 launcher bármelyikére, pl. Nova és azzal körökkel használhatóbb lesz.

2019. máj. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!