Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kiálló okosmobil kamerák...

Kiálló okosmobil kamerák védelme érdekében mit érdemes tenni? Tokot vagy üveget is kellene rá tenni?

Figyelt kérdés
Egy Huawei P20 pro mobilom van, és szeretném, ha még jó ideig velem lenne, ezért védelemben gondolkozom.. valami jó tipp, esetleg aki ilyet használ vagy esetleg bármilyen más kiálló kamerájú modelt, tudna tanácsot adni?

#kamera #Huawei P20 Pro #karcálló üveg
2019. máj. 27. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Vegyél olyan tokot ami vastagabb mint a kamerasziget, így az nem fog leérni.
2019. máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem is épp ilyen van.

A saját hozzá kapott szilikon tokját használom.

Amikor kézben fogom és az ujjam óhatatlanul is elcsúszik a kamera sziget vonala felé, akkor legelőször a gumi kiemelkedő részhez ér hozzá, amit meg kell szokni, hogy onnan el kell húzni ha érzed. Ennyi.


Van a szilikon tok hátlapján egy öntapadós felületű fém ujj gyűrű, amibe a megfogásakor a legelső pillanatban bele csúsztatom az ujjam, így nem eshet ki a kezemből.


Ilyesmire gondoltam a gyűrű alatt:

[link]

2019. máj. 28. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Már úgy értem, hogy van rajta újj gyűrű, hogy utólag tettem rá. Anélkül kicsúszna óhatatlanul a kezemből.

Sokszor csodálkozom amikor az utcán és járműveken csak úgy kézben lazán tartja valaki a mobilját. Már elég sok embernek kapták ki a kezéből a leszállási lehetőség utolsó pillanatában, aztán leugrik vele együtt.

Ilyen gyűrűvel az ujjadon nem lehet gyorsan kikapni..


Szóval csak ötletek.


Az éjszakai felvétele az hihetetlen!

Lehet még hosszabb expozícióra is állítani, ha az éjszakai módban a legnagyobb érzékenységre állítod a képernyőn található ikon segítségével.

A másikkal meg max. 32 másodperces expót is be lehet állítani, de ott nem működik a stabilizátora.


Viszont érdemes a kép szerkesztéssel kicsit "játszani, mert van benne egy olyan szimbólum, mint kettő vagy hárm állíthaztó csúszka rajza /beállítás/ felirattal.

Ha arra rákoppintasz, akkor ott vannak a fényerő, kontraszt, telítettség, élesség, csúcsfények, árnyékok, színárnyalat beállítási lehetőségek.


Amikor éjszaka úgy fotózol, hogy szinte már semmit nem látsz és állványról, vagy jól letámasztva a max fényérzékenységre állítod l3egalul jobb szélén az iso értéket 1600-ra az "autó" ról. A másik oldalon "S" mint secundum, expozíciós időt állíthatod.


Ha stabil tartóba pattintod vagy letámasztod, akkor lehet hosszan is exponélni nem mozgó dolgot.

A 4 secundum expo. idővel már egészen jó képeket lehet csinálni pl holdfényes éjszakai, közvilágítás nélküli területen. ..32-vel még jobbat, ha stabilan letámasztod valamire mozdulatlanul.


Így készlt a következő fotó és utána a leírt módon világosítottam rajta. Mindenki a csodájára járt.

[link]


Itt meg épp expo közben bejött egy autó reflektor a képe:

[link]


Ezeket egy út széli kövön megtámasztott kamerával fotóztam, asszem 32 sec expo idővel.


A következő éjszaka készült az erdő mélyén kerékpár lámpa fényével van megvilágítva az út és az erdő egy része.

[link]


Jó dolog a kép szerkesztése is, érdemes játszani vele.


Szóval jó ez a holmi ami nekünk van. :)

2019. máj. 28. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Még vadászom a megfelelő tokot! ÉS igen a kamerája egyébként nagyon jó!
2019. máj. 29. 08:58
 5/8 anonim ***** válasza:

A saját hozzá adott szilikon miért nem elég neked?

Szerintem nem érdemes a kamera elé tenni bármit is, mert csak torzítja a képeket és reflexiókat (tökröződéseket) okozhat. Esetleg olyant valamiért nem adtak hozzá? Mert általában járna..

2019. máj. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem volt rossz a saját tokja,csak felnyomta a képernyőre rakott üvegfoliát, ezért cserélnem kellett. Egyébként én is pont erre gondoltam, hogy rontana a minőségen egy lencsevédő, az előlapi kamerán is néha látom a "homályt", de együtt tudok vele élni mert nem nagyon szelfizgetek. Ráadásul egy hete lett rátéve, és már bement alá valami kosz...
2019. máj. 31. 08:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Erre gyárilag tettek védő fóliát, amit le lehet cserélni újra ha megsérül, de kettőt már felesleges rátenni. Nézd meg, kell rajta lenni eredeti gyárinak is.


A szilikon tok nem ér hozzá elöl a képernyőhöz, az csak hátul és oldalt az éleit takarja. Szóval nem értem mit "tolt le", amikor nem ér hozzá.

2019. jún. 4. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, volt rajta gyári fólia, de az nálam, mint halottnak a csók, ha leejtem, kellett helyette temperalt üveg fólia. A 3d-s teljes fekete keretes lett rátéve, úgy nem látszik, hogy lenne rajta valami, viszont ez sajna nem kompatibilis a gyári tokkal. Ahogy hozzáért a szilikon,egyből levegősödött a széle. A Ringke fusion x tokjait néztem, de attól félek, hogy mivel perem fölé érnek, az is felnyomná :(
2019. jún. 5. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!