Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Most akkor hogy is van a...

Most akkor hogy is van a Huawei ügy?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

P20 Prot vettem kb. 2 hónapja, és a napokban olvastam hogy mi történt. Na de persze nem egy helyen....mert mindenki mást ír.

Amit össze tudtam rakni magamban:


A Huawei újabb telefonjaira nem lesznek elérhetőek Google szolgáltatások, biztonsági stb. frissítések, de ez nem fogja érinteni a már eladott telefonszériákat.



Olvasok olyat is, hogy jaj azok is 3 hónapig fogják kapni (én is olvastam hogy "3 hónapig felfüggesztik az ügyet" de ez még mindig nem azt jelenti, hogy a régi telefonok nem fognak kapni utána semmilyen frissítést)

Most az emberek ezt honnan veszik? Meg azt, hogy az Androidot is megvonják tőle? Ilyet hol olvastak?

A hivatalos közleményekben ilyenről szó sincs....


Valaki, aki nem egy nyomi kis hírportálról szedi az információit, le tudná írni, hogy pontosan akkor most mi van? :D Jól tudom, vagy én is félreinformálódtam?


2019. máj. 27. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:

"A Huawei újabb telefonjaira nem lesznek elérhetőek Google szolgáltatások, biztonsági stb. frissítések, de ez nem fogja érinteni a már eladott telefonszériákat."

Az eddig megjelent hírek alapján, ha nem változik semmi, és marad a tiltás, akkor nem lesz a Huaweinek több Androidos mobilja, de olyan sem, amelyik van microsd kártya, arm alapú processzor, bluetooth, mivel ezeknek a használatát is megtiltották neki, de úgy néz ki, megoldódhatnak a dolgok:

[link]

2019. máj. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi.

Szóval akkor én biztonságban vagyok a P20 Prómmal. ^^

2019. máj. 27. 21:26
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Értelemszerűen mivel már a kezedben van és használod, biztonságban vagy. De ez korántsem jelenti azt, hogy ha az ügy nem rendeződik, akkor ne járnál rosszul. Nyilván a te telefonodról már senki nem fogja letiltani a szolgáltatásokat, de pl az új Android verziót már nem adhatják rá ki. Így kvázi frissítés nélkül maradsz.



Trump lényegében ha úgy tetszik kereskedelmi háborút indított Kína ellen. Az amerikai vagy amerikai érdekeltségű vállalatok azokkal a cégekkel akik feketelistára kerültek csak külön engedéllyel szerződhetnek (nyilván nem kell részletezni, hogy nem fognak engedélyt kapni rá).

A Huawei-t a "kínai kormánnyal való erős összefonódása" miatt veszélyesnek ítélték meg, így tiltólistára került. Ebben - akár még..- lehetne is valami, hiszen azért Kínáról hallani igen hajmeresztő dolgokat, de jelen esetben szinte egyértelmű a helyzet. A Huawei elsősorban nem is csak a mobilos üzletágával, hanem inkább a hálózati eszközök miatt szúrja a szemét. Lényegében élen jár az 5G fejlesztésben, itthon is sok mobilszolgáltató Huawei eszközöket használ, és nem is csak a Huawei került feketelistára... Nagyon sok kisebb-nagyibb kínai vállalat különböző szektorokban, úgy mint a biztonsági rendszerekről világszerte ismert Hikvision vagy a Dahua.. Trump nem akarja, hogy Kína szépen lassan kihúzza az amerikai vállalatok alól a talajt, és ez megintcsak érthető. Személyes véleményem, hogy Kína egyébként valóban veszélyes, hiszen egyre nagyobb a jelentősége, egyre inkább függünk tőle.. ami egyáltalán nem jó.. Csak ezt ő (szokás szerint) gondolkodás helyett drasztikus őrültségekkel kívánja megoldani.

2019. máj. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!