Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért jobb az android mint az...

Miért jobb az android mint az iOS?

Figyelt kérdés
Én kipróbáltam mindekettöt, de nem igazán értem, hogy ha a piacrészt nézem, az androidot sokkal többen veszik. (kb. 2/3 - 1/3 ránézésre, de lehet hogy még több az android javára)

2019. máj. 29. 13:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem keveritek nagyon a nyílt forrású Android-ot össze az Android-ra épülő „ökoszisztémával”? Ebből ugyanis csak az alap OS az, ami nyílt rendszer, a készüléked firmware-e, a rajta futó alkalmazások 99%-a nem (és nagy része frontend, a backend-re meg nem látni rá), ráadásul az Android felhasználók nagy többsége tesz erre, és a rendszerben lévő ismert hibákra kiadott javításokat sem telepíti vagy mert nem érdekli, vagy mert nem kap rá gyártói támogatást (és a felhasználóinak mennyiségét tekintve egy kezemen meg tudom számolni, hányan használnak valamilyen custom rendszert, amik többsége megint csak nem a forráskódokkal együtt érkezik a készülékre).


Ez nem egy Linux desktop, ahol lehetőséged van lényegében 100% opensource használatra, szóval annyira nem is fényes ez a plecsni.


A biztonsági megoldások _alapjai_ valóban opensource technológiákra épülnek, de sok esetben különösen magasabb biztonsági szinteken az ezeket felhasználó rendszerek már messze nem azok, innentől kezdve kb. vakon vagyunk.


Én egyébként nem tudnám megmondani, melyik a jobb, használtam Android-ot (viszonylag) sokáig, és iOS-t is (azt tovább), utóbbit szoktam meg, erre találtam számomra hasznosabb app-okat (aminek persze java része megvan droidra is, de nincs kedvem még egyszer megvenni őket), és az általam használt IT infrastruktúrában jobban teljesít. De ha csak a gyári „felszereltséget” nézzük, lényegében teljesen mindegy, ugyanazt csinálod Android-on és iOS-en, gyakorlatilag semmi különbség nincs.

2019. máj. 31. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
77%

250-ért veszel egy iphone-t 458 ppi-vel

Vagy inkább 60-ért újonnan egy 564 ppi-vel androidot? Persze az iphone az divatosabb de akinek ez kell vegye.

2019. jún. 1. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
#12-es, itt most nem a kijelzős ár-érték arányról van szó, csakis kizárólag a szoftverről, hogy melyik oprendszer miben jó!
2019. jún. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

12: Én konkrétan androidról váltottam, de nem divatból, és egy kifutó típust.

Ki akartam próbálni, és annak ellenére hogy sosem volt iphoneom, valahogy sokkal jobban kézreálltak a dolgok, mindjárt kommunikált az auto rendszerével, pillanatok alatt be lehetett állítani a yahoo fiókra is, míg ez az androiddal mindig hosszabb heckelésbe telt. Most kaptam egy céges androidos viszonylag új kütyüt, ez meg total új és számora használhatatlan a régi android meg ios után.

2019. jún. 3. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!