Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Túl halk a mikrofon?

Túl halk a mikrofon?

Figyelt kérdés

Sony telefonomba túl halk a mikrofon, és a másik fél nem hall engem. Mikrofont már cseréltem benne, de még mindig nem jó. Szerintetek melyik alkatrészt kellene cserélni? Esetleg az antennát, vagy van valami kábel, ami a jelet viszi az alaplapnak? Egy ilyet néztem:

[link] szerintetek? És, ha nem, akkor mit cseréljek?

A telefon típusa sony xperia xa1, hard resetet már próbáltam. Előre is köszönöm


2019. máj. 29. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyeneken nem múlik.

Elvileg a mikrofon típusa sem kritikus, hacsak nem valami egyedi fajta.

Fordított polaritással az elektret mikrofon nem működik elvileg, de arról is meg kell győződni.

Vagy selejtet küldtek Kínából, ilyenkor erre is lehet gondolni.

Pontosan ugyanolyan lett, semmi nem változott?

2019. máj. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igen ugyan olyan maradt, mert mint kiderült, amit kicseréltem, az tökéletesen működött, viszont amit rendeltem, az nem utángyártott, és magyarországon vettem, gyári alkatrészként.
2019. máj. 30. 18:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Az elektret mikrofon igényel valamennyi DC-tápot, azt is lehetne ellenőrizni, de ezen túl ilyen alaplapokon elég nehéz eligazodni, az apró méretek, illetve többrétegű panel miatt.

Pedig elektronikákat javítottam évtizedekig (vagyis nem a laikus beszél belőlem), csak ezek már nem olyanok, mint régen.

2019. máj. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Annyit vettem észre, hogy rendesen működik a mikrofon, ha nincs rajta a hátlap, de amint felteszem a hátlapot, akkor elhalkul a mikrofon is. Ez miért lehet?
2019. máj. 31. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!