Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy lehet magyar tegeződős...

Hogy lehet magyar tegeződős nyelvet beállítani Samsung Galaxy okostelefonon?

Figyelt kérdés
Most magyar magázódós van, de jó lene tegeződős...

2019. máj. 31. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Attól még te nyugodtan letegezheted a telefonodat.
2019. máj. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Olya kéne, hogy a szövegek, leírások, stb. tegeződve jelenjenek meg. Nincs valalmi language pack, ami magyar tegeződős?
2019. máj. 31. 14:10
 3/9 anonim válasza:
szerintem ezt ott kérdezd meg, ahol vetted a telefont. Vagy valamilyen szakszervizben. Ők szakemberek, biztos tudják. Amúgy én sem értem, hogy miért magáz majdnem minden magyar nyelvű szoftver bármilyen eszközön...
2019. máj. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Állítsd angolra, ott nincs tegezés meg magázás. És még a nyelvtudásod is fejlődik a használat közben, továbbá elkerülöd a fordítási hibákat.
2019. máj. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%

Ennek ez a módja, a magyar nyelvben bunkóság vaktában tegeződni. Netes fórumok egyezményes kivételt képeznek.

Angolban is vannak bizonyos különbségek a fogalmazásban, ami lehet távolságtartóbb, hivatalosabb jellegű, vagy közvetlenebb, valamint a megszólítás módja is számít.

Mint ahogy nálunk sem mindegy, hogy "Kovács úr" vagy "Béla" a megszólítás.

Azt meg én is utálom, hogy a paraszt mobilszolgáltató letegez a hirdetéseiben stb.

Nem is palástolják, hogy a fiatalok a célközönség, az ő pénzükre hajtanak, idősebbeknek meg eltakarodhatnak, ha nem tetszik valami.

Tuskó banda...

2019. jún. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor legalább donjanak ki egy tegezős nyelvjárású language pack-et, utolsó. Egyébként nem hiszem, hogy a saját telefonnál jó ötlet magázódni. Pont hogy nem akarom magam 40 évesre öregbíteni.
2019. jún. 2. 10:05
 7/9 anonim ***** válasza:
16%

Ez hülyeség, sehol nem láttam még ilyet, hogy valamihez kétféle magyar választás lett volna. Hogy hülyegyerek-igényeket is direkt kielégítsenek.

Windows program rémlik, de ott sem ez volt a szempont.

Miközben mások azért sírnak, mert magyarul egyáltalán nem tud valami, ők örülnének egy választásnak is.

Még TV-s kérdés is volt már (itt is, más fórumon is), pedig ahhoz tényleg nem kell sok ész, angolul használni.

Szerintem a mai világban elég gáz, ha valakinek probléma az angol. Érdekes, én még oroszul tanultam, de azóta már értek angolul is.

Mostani fiatalok már eleve angolul tanulhatnak, úgyhogy szerintem elég szánalmas, ha valaki ilyeneken szarakodik.

2019. jún. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Amúgy angolra állítottam, mert ténylen nem tetszik a "félre" fordított (magázódós) magyar nyelv.
2019. jún. 2. 11:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Angollal jobban jársz, és még tudod használni a Google Segédet is angolul. :D
2019. júl. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!