Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Már nem éri meg Huawei telefon...

Már nem éri meg Huawei telefont venni? Mi ez az egész?

Figyelt kérdés

Mindenhol olvasom, hohy Trump aláírt valamit, újabb csapás a Huaweinek, nem lesz rajtuk alapból az insta, facebook stb. Viszont, ez csak annyi hogy "alapból" elkezdtem jobban utánaolvasni, találtam már mindent, hogy le lesz róla tiltva minden Google-s alkalmazás, beleértve Messenger, Instagram, Facebook, Google Térkép, Youtube, és Google Play se lesz elérhető. (Szóval nem lehetlesz őket telepíteni, használni) Azt is láttam, hogy csak Gmail, illetve Google Play nem lesz rajta. 2-3 hét múlva terveztem venni egy Huawei P20-as készüléket. Olvastam, hogy már megvett, illetve piacon lévő telefonokra ez nem érvényes, addigra már az is "új" lesz? Szóval ha most vennék még ugyanúgy lenne rajta minden, csak akkor nem, ha már kb 3 hét múlva veszem meg? Rendelném egyébként.

Szóval most mi is ez az egész? Google Play helyett lenne más letöltő alkalmazás? Hogyha Messenger, stb sem lesz, nem veszem meg, csak már minden dolgot megrendeltem hozzá... (Üvegfólia, tok, stb) :(



2019. jún. 20. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Telekomnál mondták, rendes csávót fogtam ki szerencsére, hogy ne vegyek, lebeszélt teljesen. De nem is beszélt rá másik telóra, korrekt volt.

Valóban a most forgalomba lévőkre elvileg megadják a frissitéseket, de ezt bármikor 1 újabb trump-féle marhasággal alá tudják ásni!

A most gyártás alatt lévőkön pedig abszolúte semmi ilyen nem lesz, tehát még frissitési lehetőség se.

A huawei új sajét rendszert csinál vagy eseteg szerződik az IOS-sal.

Ennyi.

2019. jún. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Elég rizikós... Mivel szeptember október környékén dönthet úgy a google, hogy fogja és kizárja a Huawei telefonokat a szolgáltatásból. És akkor nem tudsz majd belépni gmailbe, youtube-ra, facebook-ra, instagramra stb...lesz egy drága féltéglád.


Tehát nem az lesz, hogy nem tudsz rá kívülről app-ot telepíteni, hanem egyszerűen a google kizárja a telefont IMEI alapján a szolgáltatásból!


Ennek elég nagy az esélye, ezért én nem vennék ilyen telefont, de a világon kb 30%-al esett rá vissza a kereslet és használtan is csak bőven ár alatt lehet megszabadulni tőle.

2019. jún. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A Google azt mondta, hogy a már legyártott telefonokon minden fog működni, viszont új frissítéseket nem adnak ki hozzá, beleértve a biztonsági frissítéseket is. Igazából ez utóbbi a gáz, mert biztonsági frissítések nélkül manapság a szoftverek sorsa elég bizonytalan. Ott vannak még a további szoftvergyártók. A Messenger a Facebookhoz tartozik és a Facebook a múlt héten letiltotta szoftvereinek az előtelepítését. Amíg a Play Store működik, addig lehet telepíteni a szoftvereket, a frissítések viszont kérdésesek.

Jelenleg nem lehet tudni, hogy a Play Store helyett lesz a Huawei-nek saját megoldása, de ha lesz is, az amerikai szoftverek (Google, Facemook, Microsoft) valószínűleg nem lesznek benne.

Jelen körülmények között én nem venném meg. Ha Interneten rendelted a tartozékokat, akkor minden további nélkül el tudsz állni a vásárlástól.

2019. jún. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Vagyis, hogyha most 2-3 hét múlva rendelek egy telefont, az már "legyártottnak" számít, és ugyanúgy lesz rajta minden? Nem tudom mit csináljak:(
2019. jún. 20. 22:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem ez a gond, hogy rajta lesz-e vagy sem! Hanem, hogy nem kapsz hozzá biztonsági frissítéseket, vagy csak simán azt veszed majd észre, hogy nem tudsz belépni bizonyos appokba a telefonon, mert a google letiltja a hozzáférést!

Attól hogy egy app rajta van a telefonodon, az app tulajdonosa (pl google) bármikor dönthet úgy, hogy a Huawei telefonokat IMEI alapján kizárja a szolgáltatásból.

2019. jún. 21. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Furcsa fejlemény az ügyben, hogy a Google a Huawei érdekében lobbizik Trumpnál. A helyzet tehát bizonytalan, de jó eséllyel megegyezés várható.
2019. jún. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rajta lesz monden, felesleges pánikkeltés zajlik.

Amúgy valoiszínű, hogy nem lesz a 3 hónao tiltás után sem semmi, hiszen senkinek sem érdeke. Már Trump is kilátásba hozta, hogy megegyeznek.

2019. jún. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!