Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha powebankról használom a...

Ha powebankról használom a telefonom ès csak ritkán merül le attól lehet baja hosszabbtávon a telefonnak vagy az akkunak?

Figyelt kérdés
Ha itthon vagyok és nem nèzek filmeket akkor telefonról nezezek ès hallgatok zenét így viszon naponta 2-3 alkalommal is fel kell tölteni. Arra gondoltam hogy van egy 20 000 mAhes powerbankom ès ha itthon vagyok arról használnám.
2019. jún. 21. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért lenne baja?

Persze, hogy nem lesz gond vele.

2019. jún. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ilyen akkukat nem ajánlott teljesen feltöltve raktározni sem, mert "magától" nagyon lassan sül ki, viszont a határfeszültségen való tartás fokozottan öregíti az elektródákat, ami a belsőellenállás növekedésében nyilvánul meg.

Hasonló a helyzet azoknál a laptopoknál, ami állandóan hálózatról üzemel és nem is lehet korlátozott töltésre beállítani. Így állandóan max. feszültségen tartózkodik, ez is viszonylag közismert, hogy hamarabb kinyíródik az akku.

Meg nyilván nem is ok nélkül találták ki később a korlátozott töltés lehetőségét, egyes típusoknál, hanem épp a hálózati üzem (állandó magas töltöttség) káros hatásának kivédésére.

Csak ismert tényeket soroltam, amiből mindenki levonhat következtetéseket.


(Írhattam volna röviden azt is, hogy külföldi akkus szakmai oldalakon ezt olvastam és kész, de volt már itt olyan troll, aki bután kétségbe vonta a szavaim.)

2019. jún. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
A telefon akkumlátorát 20- 80 % között jó tartani havonta egyszer lemeríteni
2019. jún. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mielőtt a #2 hozzászólásom valaki félreértené vagy magyarázná:

Max. töltöttségen raktározni hosszú ideig nem ajánlott.

De ez nem azonos azzal, hogy nem szabadna maximumra tölteni, amikor utána úgyis használni fogjuk és már merül is lefelé.

Túlmeríteni pedig nem is tudod, mert azt kétlépcsős védelem gátolja meg.

Laikus tévhitektől elhatárolom magam.

2019. jún. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!